Selgusid Tartu piirkonna kaunimad kodud

Tartu Postimees
Copy
Eesti kauni kodu tiitli pälvis teiste seas Käo tänav 1 eramu.
Eesti kauni kodu tiitli pälvis teiste seas Käo tänav 1 eramu. Foto: Erge Jõgela

​Tuleval nädalal aset leidval Tartu linna päeval antakse üle Eesti kaunis kodu 2022 Tartu piirkonna auhinnad. Välja antakse Eesti kauni kodu ja Tartu kauni kodu tiitlid ning eripreemiad.

Eesti kauni kodu tiitli pälvisid Käo 1 eramu, Vanemuise tänav 51/53 kortermajade ja ettevõtte Tiksoja Puidugrupp väliruumid. Käo 1 eramu paistis silma südamega rajatud ja hoitud lopsaka ning liigirohke aiaga, kust ei puudu kasulik tarbeaed.

Tiitli Tartu kaunis kodu vääriliseks hinnati Aleksandri 49 ja Lydia Koidula 12a eramuaiad ning Kalda tee 30 kortermaja väliala. 

Eripreemiatega tunnustatakse Helika lasteaeda, Nurme 34 ja Päeva 21 eramut.

Tartu kauni kodu tiitli pälvis Aleksandri tänaval asuv kinnistu.
Tartu kauni kodu tiitli pälvis Aleksandri tänaval asuv kinnistu. Foto: Erge Jõgela

Hindamiskomisjoni kuulusid abilinnapea Gea Kangilaski, kultuurispetsialist Tiina Konsen, maastikuarhitekt Anna-Liisa Unt ja linnakujunduse spetsialist Erge Jõgela. Žürii tegi ringkäigu 9. juunil.

Eesti kauni kodu tiitli omanikud kutsutakse presidendi kantselei korraldatud auhindamistseremooniale, mis toimub augustis taasiseseisvumispäeva paiku. Üritusel antakse tiitli pälvinutele teemakohane seinaplaat ja tehakse koos presidendiga pilti.

Lisaks koostatakse üleriigilistest võitjatest album «Eesti kaunis kodu». Tartu kauni kodu tiitel ning eripreemiad antakse Tartu linna tasandil tunnustust väärivatele kinnistutele. Kõiki võitjaid tänatakse ja premeeritakse pidulikul vastuvõtul 29. juunil, kui toimub 2021. aasta parima ehitise ja 2022. aasta Eesti kauni kodu ühine tunnustusüritus.

Tagasi üles