Skeletoni andmetel on nende superkondensaatorid võimelised end täis laadima 15 sekundi jooksul ja nende eluiga on pikem kui 1 miljon laadimistsüklit. Nende välja töötatud kumer grafeen, mis toodetakse ainult Euroopas, on kõrge keemilise puhtustasemega ega sisalda mürgised materjale, mida leidub tavaliselt teistes aku- ja kondensaatoritehnoloogiates. See tagab töökindluse ja vähendab toodete keskkonnamõju.
Superkondensaatorid sobivad hästi rakendustele, mis nõuavad suuri lühiajalisi voolutugevusi ning neid saab rakendada sõidukites pidurdamisel ja korduvkasutamisel tekkiva energia kasutamiseks kiirenduseks või koos akudega. 2018. aastal hakkas Skeleton Technologies testima ultrakondensaatori jõul töötavaid tramme kolmes Saksamaa linnas, Mannheimis, Heidelbergis ja Ludwigshafenis. Ultrakondensaatorid säästsid ettevõtte teatel kuni 30 protsenti elektrienergiat.
Jaan Leis omandas Tartu ülikoolis doktorikraadi teoreetilise ja arvutikeemia erialal. 1999. aastal alustas ta tööd keemik-tehnoloogina arendusasutuses Tartu Tehnoloogiad, jätkates samal ajal ülikoolis teadurina. Leis lahkus asutusest 2008. aastal, enne ettevõtte Skeleton Technologies kaasasutamist 2009. aastal. Alates 2021. aastast on ta Tartu Ülikooli molekulaartehnoloogia kaasprofessor, töötades endiselt Skeletonis konsultandina.
Mati Arulepal on Tartu ülikoolist doktorikraad füüsikalise ja elektrokeemia erialal. Ta alustas oma karjääri arendusasutuses Tartu Tehnoloogiad, kus töötas ka doktoriõpingute ajal. Seejärel töötas ta Carbon Nanotechis. 2010. aastal ühines ta juhtivteadurina Leisi ja Perksoniga ettevõttes Skeleton Technologies. 2016. aastast on ta olnud ettevõtte tehniline ekspert.
Anti Perkson on lõpetanud Tartu ülikoolis keemilise füüsika doktoriõppe. 1998. aastal alustas ta arendusasutuses Tartu Tehnoloogiad tööd teadurina. 2009. aastal kaasasutas ta Leisi ja teistega ettevõtte Skeleton Technologies. 2013. aastal ühines ta ettevõttega kui tehnoloogiajuht ning 2016. aastast on ta ettevõttes materjaliteaduse konsultant.
Euroopa leiutaja auhind on üks Euroopa prestiižseimaid innovatsiooniauhindu. Euroopa Patendiamet lõi auhinna 2006. aastal ning selle eesmärgiks on tunnustada üksikisikute ja meeskondade lahendusi meie aja suurimatele proovikividele.
Finalistid ja võitjad valib välja sõltumatu žürii, mis koosneb eelmistest auhinna võitjatest. Üheskoos hindavad nad ettepanekuid nende panuse järgi tehnika arengusse, sotsiaalsesse ja säästvasse arengusse ning majanduslikku õitsengusse. Euroopa Patendiamet annab auhindu viies kategoorias: tööstus, teadusuuringud, VKE-d, Euroopa Patendiametisse mittekuuluvad riigid ja elutöö auhind. Lisaks valib rahvas enne tseremooniat Euroopa Patendiameti veebisaidil 13 finalisti seast publiku lemmiku auhinna saaja.