Ain Raal: Tudengitööde karm tõehetk: kas Eesti riik sündis 1940, 1944 või 1991?

, Tartu ülikooli farmakognoosia professor
Copy
Professor Ain Raal tunneb hästi taimede mõju. Hoiab purki, milles kuivatatud purpur-siilkübar, ravimtaim, mille positiivne mõju immuunsüsteemile on teaduslikult hästi tõestatud.
Professor Ain Raal tunneb hästi taimede mõju. Hoiab purki, milles kuivatatud purpur-siilkübar, ravimtaim, mille positiivne mõju immuunsüsteemile on teaduslikult hästi tõestatud. Foto: Kristjan Teedema

Keelest on vähe, vene koolidesse on vaja Eesti meelt ja elementaarseid ajalooteadmisi.

Täiesti asjakohaselt on taas tõstatatud vajadus minna vene koolides üle eestikeelsele haridusele. Alustada tuleks muidugi umbkeelsetest õpetajatest. Aga keelest üksi on vähe, sellele lisaks tuleb vaatluse alla võtta senise venekeelse õpetuse sisu.

Olen aastaid teinud oma üliõpilastele eriala ajaloos kontrolltöösid, kuhu olen lisanud laiema ajaloolise küsimuse: mis kuupäeval kuulutati välja Eesti Vabariik? Hüpoteesina eeldasin, et eestikeelse emakeelega tudengid orienteeruvad meie ajaloos pisut paremini kui venekeelsetest peredest pärit üliõpilased, kuid tulemused on mind juba aastaid halvas mõttes hämmastanud. Selles ei ole ilmselt süüdi ülikooli jõudnud noored inimesed, vaid ikka kool ja perekond, kust nad kõrgesse kooli teele asusid.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles