R, 8.12.2023

Loodusfestivalil peeti maha vaatlusmaraton

Tartu Postimees
Copy
Loodusfestival toimus tänavu kaheksandat korda.
Loodusfestival toimus tänavu kaheksandat korda. Foto: Visit Estonia / Silvia Luik

Iga-aastane loodusfestival on selleks korraks lõppenud. Sel korral võeti festivalil luubi alla meie kõigi märkamatud naabrid toas ja õues.

Järjekorras kaheksandal loodusfestivalil toimus kuue päeva jooksul üle Eesti rohkem kui 40 üritust ja töötuba. Peamiselt keskenduti elurikkuse tundmaõppimisele ja uuriti, kuidas inimeste kaasnaabreid hoida ja väärtustada.

Lisaks põnevatele sündmustele sai vaadata näitusi, osa võtta orienteerumisest, viktoriinist ning populaarsest rohevahetusest.

Loodusfestivali projektijuht Kaarin Hein tõstis esile, et selle aasta kava oli mitmekesine ja palju tegevusi oli mõeldud just täiskasvanutele. Toimusid töötoad igale huvilisele, mõni neist populaarsem kui teine.

Käsikäes loodusfestivaliga toimus traditsiooniline linnalooduse fotokonkurss «Metsik linn», loodusvaatluste maraton ja linnujämm. Fotokonkursile saadetud 188 tööst valis žürii välja kolm parimat mõlemas kategoorias.

Konkursi võitis Raigo Tõnisalu tööga «Kormoranid kaasa elamas avamerepurjetamise MM-le» ning laste ja noorte seas võitis Grete Johanna Korb fotoga «Naabrid linnas pärast vihma». 

Loodusvaatluste maraton toimus sel aastal juba viiendat korda, vaatlusi edastati üle Eesti 52 vaatlusalalt, millest 22 asusid eramaadel ja 30 avalikel aladel.

«Paegu ootame veel vaatluste sisestusi andmebaasi, misjärel eksperdid need kinnitavad ja üle loevad. Täpsem arv, palju vaatlusi maratoni jooksul tehti, selgub lähiajal,» ütles maratoni eestvedaja, Tartu ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia harrastusteaduse peaekspert Veljo Runnel. Loodusvaatluste maratoni jooksul kogutud vaatlused jõuavad eElurikkuse andmeportaali, kus need on kõigile avalikult nähtavad. 

Loodusfestivali korraldavad Tartu ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koostöös partneritega. Loodusfestival sai alguse 2015. aastal Tartu loodusnädalaga. Aasta hiljem kasvas ettevõtmine suuremaks ja nimetati ümber Tartu loodusfestivaliks.

Festival kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi, kus kannab nime ellujäämise kunstide linnaloodusfestival «Loodus loob». 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles