N, 1.12.2022

Juulist tõusevad Tartus parkimistasud

Tartu Postimees
Juulist tõusevad Tartus parkimistasud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Magistri tänava parkla Vabaduse puiestee kõrval.
Magistri tänava parkla Vabaduse puiestee kõrval. Foto: Margus Ansu

1. juulist tõusevad Tartus parkimistasud ja pikenevad tasulise parkimise ajad A- ja B-piirkonnas. A-piirkonnas muutub parkimine tasuliseks ka laupäeviti.

Abilinnapea Raimond Tamm selgitas, et muudatuste taga on tasulise parkimisala suur täitumus. «Parkimistasu tõstmine võimaldab vähendada pikemaajalist parkimist ning seeläbi jätta lühemaajalistele parkijatele rohkem parkimiskohti,» täpsustas Tamm.

Parkimistasu tõuseb A-piirkonnas senise 2 euro asemel 3 eurole tunnis ning B-piirkonnas seniselt 1 eurolt 1,5 eurole tunnis. Nii A- kui ka B-piirkonnas muutuvad ühe ja kolme kuu ning ühe aasta parkimistasud. A-piirkonna uued hinnad: üks kuu 120 eurot, kolm kuud 300 eurot ja üks aasta 1200 eurot. B-piirkonna uued hinnad: üks kuu 60 eurot, kolm kuud 150 eurot ja üks aasta 600 eurot.

Suure parkimiskoormuse tõttu pikendatakse A- ja B-piirkonnas tasulist parkimist ühe tunni võrra tööpäevadel (kuni kella 19ni). A-piirkonnas muutub parkimine tasuliseks ka laupäeviti kell 11–17.

A- ja B-piirkonnas kaotatakse ühe päeva parkimistasu. Endiselt jääb kehtima tasuta parkimise aeg, mis on A-piirkonnas 15 minutit ja B-piirkonnas 90 minutit. Tasuta parkimisaja kasutamiseks tuleb parkimisaja algus näidata parkimiskellaga või paberile kirjutatult, parkimisautomaadist piletit ostes lisandub tasuta aeg pileti lõpuajale automaatselt. C-piirkonnas jäävad parkimishinnad ja -ajad samaks.

Selle nädala lõpus jõuavad tartlaste postkastidesse infovoldikud Tartu parkimistasude ning bussi- ja rattaringluse hinnamuutustest algusega 1. juulist.

Märksõnad
Tagasi üles