P, 29.01.2023

Nikolajs Mazurs jätkab Tartu korvpallurite peatreenerina

Tartu Postimees
Nikolajs Mazurs jätkab Tartu korvpallurite peatreenerina
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartu peatreener Nikolajs Mazurs Tartu Ülikool Maks & Moorits vs Pärnu Sadam kohtumisel.
Tartu peatreener Nikolajs Mazurs Tartu Ülikool Maks & Moorits vs Pärnu Sadam kohtumisel. Foto: Tairo Lutter

Lõppenud korvpallihooajal Tartu Ülikool Maks & Mooritsa karikavõidu ja Eesti meistrivõistluste finaali tüürinud 41-aastane lätlane Nikolajs Mazurs jätkab Tartu esindusmeeskonna peatreenerina ka järgmisel hooajal.

Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi juht Gert Prants rõõmustab koostöö jätkumise üle. «Meil on väga hea meel, et Nikolajsiga jätkame. Ta tõestas lõppenud hooajal nii mõndagi ning tema käe all pakkus meeskond Tartu publikule häid emotsioone. Sel korral saab peatreener juba ettevalmistusfaasis võistkonnaga tööle hakata ja loodame, et saame juba hooaja alguses atraktiivse võistkonna kokku,» rääkis ta.

Alates 2021. aasta novembrist Tartu meeskond juhendanud Mazurs on varem viinud Riia VEFi Läti meistriks, olnud peatreener Saraatovi Avtodoris, Permi Parmas ning BK Ogres.

Mullusel korvpallihooajal suutis Tartu meeskond tema juhtimisel võita Eesti karikavõistlused, pääseda üle noatera Eesti-Läti liiga playoff'i ning jõuda Eesti meistrivõistlustel hõbemedalitele. Lisaks esineti hästi Põhja-Euroopa liigas, kus jõuti finaalturniirile ja saadi sealt liiga avahooajal neljas koht.

Tartut ja Mazursit seob aastane leping. Meeskonna ülejäänud treeneritepink ja koosseis on veel lahtine. Klubiga on kehtivad lepingud Märt Rosenthalil, Emmanuel Wembil, Robin Kivil ja Oliver Suurorul.

Märksõnad
Tagasi üles