Judoka Jakob Vares tõi suurvõistluselt koju pronksi

Lenel Karu
Jakob Varesele (paremalt esimene) oli Portugali karikaetapp proovikivi enne juuni lõpus saabuvat EMi. Foto: Eesti judoliit

Portugalis peetud Euroopa karikaetapil pääses 23 riigi konkurentsis Tartu Do klubi judoka Jakob Vares poodiumile ja teenis pronksi. Võistlusel osales ligi 300 judokat, Varese kaalukategoorias (kuni 90 kg) kümme sportlast.

Esimeses ringis oli Vares vaba, kuid seejärel kaotas ta karistustega hiljem hõbemedali teeninud Goncalo Loureirole Portugalist. Vares pääses lohutusringi, kus alistas prantslase Korantin Rollini, seejärel portugallase Joaquim Alvese ning pronksimatšis võitis prantslase Maxence Berthelemy.