Päevatoimetaja:
Eili Arula
+372 739 0339
Saada vihje

3 sammu, mida teha liiklusõnnetuse korral

Artikli foto
Foto: IIZI Kindlustusmaakler AS

Liiklusõnnetusse sattudes tekib sageli ehmatus ning pea on tühi. Oluline on aga olukorrale vastav käitumine, et kahjukäsitlus muretult sujuks.

Eestis peab olema igal sõidukil, mis osaleb liikluses liikluskindlustus, et hüvitada kahjud, mis on tekitatud Sinu sõidukiga teistele isikutele või nende varale.

  1. Taga ohutus iseendale ja teistele

Peatu esimesel võimalusel ning anna õnnetusest märku ka teistele lülitades sisse ohutuled, aseta võimalusel teele ohukolmnurk ja pane selga helkurvest. Helista 112, kui õnnetuses on vigastatuid, sa ei tea, kes on kahjustada saanud vara omanik või kui liiklusõnnetuse osapooled ei jõua süüdlase osas kokkuleppele.

Häirekeskusele tuleb helistada ka juhul, kui olete kahjustanud kellegi vara, kuid omanikku ei ole kohal. Näiteks liiklusmärk, tänavavalgustus, aed jne.

  1. Fikseeri liiklusõnnetus

Ära liiguta sõidukeid enne, kui liiklusõnnetus on fikseeritud! Kahjuteate saad mugavalt esitada iizi.ee/kahjud lehel, kust jõuab info ka kindlustusandjateni. Juhul, kui Sul on ka kasko, siis saad ühe teate täitmisega paralleelselt teavitada ka kasko kindlustusandjat. Küsimuste korral pea nõu helistades 666 0300 (näiteks vajad puksiirteenuse abi või tekib keelebarjäär vastaspoolega).

Kindlasti on mõistlik teha kohapeal pilte või videoid, samuti olenevalt asjaoludest suhelda tunnistajatega ning võtta nende kontaktid.

  1. Sündmuskohast lahkumine

Kui õnnetus on fikseeritud ja süülisuse osas kokkuleppele jõutud, siis võib sündmuskohalt lahkuda. Enne sõitma asumist tuleks kindlasti veenduda, et liiklemine on Sulle ja teistele ohutu. Kui vajad puksiirteenuse abi, siis helista 666 0300.

Tagasi üles