N, 30.03.2023

Enim patsientide tänu pälvisid naistearst Pille Soplepmann ja kirurg Taavi Põdramägi

Aime Jõgi
, ajakirjanik
Enim patsientide tänu pälvisid naistearst Pille Soplepmann ja kirurg Taavi Põdramägi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Arstid Taavi Põdramägi ja Pille Soplepmann.
Arstid Taavi Põdramägi ja Pille Soplepmann. Foto: Fotomontaaž

Tartu ülikooli kliinikumile laekub tagasisidesüsteemi kaudu igal aastal suurel hulgal tänuavaldusi ja ettepanekuid ning igal aastal teeb suurhaigla neist ka kokkuvõtte. 2021. aastal kirjutasid patsiendid haigla töötajaile mõeldes tänuavaldusi 608.

Enim tänu pälvisid doktor Pille Soplepmann naistekliinikust ning doktor Taavi Põdramägi kirurgiakliinikust, seda nii tulemusliku ravi kui ka meeldiva ja mõistva suhtlemise eest.

Milliste sõnadega tänatakse naistearsti?

Hea dr Pille Soplepmann! Tahtsin Teid tänada kogu oma südamepõhjast, et tundsite muret, võtsite vaevaks edasi uurida ja mind eriarsti juurde saata. Veel tahaksin ma, et edastaksite minupoolse tänu ka osakonna personalile, kes nendel päevadel minuga tegeles. Imetlen, kuidas kõik teevad oma tööd südamega – pigem natuke rohkem kui vähem. Iga patsient on eriline, mitte lihtsalt järjekordne töö.

Doktor Pille Soplepmann tegi mulle günekoloogilise operatsiooni, mis väga hästi õnnestus. Minult südamlik tänu talle kui väga heale spetsialistile, kel jagub südamlikkust ning abivalmidust patsiendiga suheldes.

Olin oktoobri lõpus naistekiiniku patsient ja tahan tänada kõiki tublisid töötajaid, kellega ma kokku puutusin. Nendest kõige kõige kõigem on aga doktor Pille Soplepmann. Tema tegi minu heaks palju rohkem, kui oli tema otsene kohus. Tänu talle saan jälle vabalt istuda ja astuda. Nüüd ja praegu, mitte mitu kuud hiljem. See on suur asi.

Doktor Pille Soplepmanni õnnitleb kliinikumi teadus- ja arendustegevuse juht professor Joel Starkopf.
Doktor Pille Soplepmanni õnnitleb kliinikumi teadus- ja arendustegevuse juht professor Joel Starkopf. Foto: Evelin Lumi

Mida tunneb arst?

Kui dr Pille Soplepmannile uudis teatavaks tehti ning ka kliinikum teda lillekimbu ja tänukirjaga meeles pidas, oli see talle üllatus ja suur rõõm ühekorraga.

«See tegi südame tõeliselt soojaks,» ütles ta. «Mis saab arstile olla suurem rõõm … Ma olen valinud imelise eriala – sünnitusabi ja günekoloogia. Meie töös domineerivad rõõmsad ja õnnelikud hetked. Me saame enamasti tunnistada patsiendi haigusest tervenenuks, oleme uue elu sünni juures. Me ei karda hoolida ja näidata emotsioone.»

Me kõik teame, et arst on meditsiinis ekspert. Patsient on aga oma elu ekspert. Tore, kui sellest koostööst tekib teineteisemõistmine ja sünergia, leiab dr Pille Soplepmann.

Ta lisas, et tema kindlus ja tugi on naistekliiniku kolleegid. Patsientide tänu kuulub doktor Soplepmanni sõnul kindlasti ka neile, eriti günekoloogia osakonna õdedele ja hooldajatele, sest kõik töötavad ju koos.

«Olen ka õnnelik, et saan alati helistada headele spetsialistidele-kolleegidele teistest kliinikutest, et ükski patsiendi mure ei jääks lahenduseta,» rääkis ta veel. «Patsient on mulle olnud alati eeskätt inimene, mitte teenusesaajast klient või diagnoos. Me kõik teame, et arst on meditsiinis ekspert. Patsient on aga oma elu ekspert. Tore, kui sellest koostööst tekib teineteisemõistmine ja sünergia.

Minu kreedo on professionaalsed teadmised ja oskused, samas usalduse loomine, inimlikkus, kuulamisoskus, patsiendi soovide arvestamine. See kõik aitab patsiendi paranemisprotsessi kiirendada ja sujuvamaks muuta. Kui kõik see paneb patsiendi silmad särama ja äratab soovi arsti kallistada, siis see ongi see, mida ma oma töös armastan.»

Kuidas tänatakse kirurgi?

Tänan osakonna kõiki töötajaid – õdesid, hooldajaid, põetajaid. Eriti tänan kirurge doktor Taavi Põdramäge ja doktor Margus Kivisilda minu eduka paranemise eest operatsioonist taastumisel. Tänan ka 1. intensiivravi osakonna töötajaid. Te olete kõik väga imelised inimesed!

Tänan kõiki, kes mind lahke sõna ja heatahtliku pilguga toetasid ega lasknud mul musta auku kukkuda. Siiras tänu, dr Taavi Põdramägi, õed ja põetajad.

Avaldan tänu kogu osakonnale ja eriti dr Taavi Põdramäele lahke ja sõbraliku vastuvõtu ja operatsiooni läbiviimise eest.

Soovin suuresti tänada osakonna personali. Erilist tänu soovin dr Taavi Põdramäele. Olen tänulik tema oskuste ning professionaalsuse eest. Tänan kõiki osakonna õdesid.

Doktor Taavi Põdramäge õnnitleb kliinikumi teadus- ja arendustegevuse juht professor Joel Starkopf.
Doktor Taavi Põdramäge õnnitleb kliinikumi teadus- ja arendustegevuse juht professor Joel Starkopf. Foto: Evelin Lumi

Mida vastab arst?

Doktor Taavi Põdramägi oli patsientide suurest tunnustusest liigutatud. «See on noorele arstile ootamatu ja meeldiv üllatus,» ütles ta. «See on tunnustus kogu kirurgilisele ja günekoloogilise onkoloogia osakonnale. Isiklikult tänan oma lähemaid kolleege, osakonna õdesid ja põetajaid, keemia- ja kiiritusraviarste, anestesiolooge, intensiivraviarste, operatsiooniõdesid, radiolooge ja patolooge, kelle usalduse ja toeta ei oleks võimalik seda tööd teha.»

Mida rohkem patsient teab, mida suurem kaasatus, seda edukamalt kulgeb võitlus vähiga, ütles Taavi Põdramägi.

Doktor Taavi Põdramägi lisas, et onkoloogina töötades on kõige olulisem patsiendiga suhtlemine. «Tuleb olla aus, tähelepanelik ja põhjalik. Mida rohkem patsient teab, mida suurem kaasatus, seda edukamalt kulgeb võitlus vähiga,» ütes ta. «Ma ei vahetaks kirurgilist vähiravi mitte ühegi teise eriala vastu.»

Märksõnad
Tagasi üles