K, 8.02.2023

TARTU TULEMINE ⟩ Raudtee veetorn seisab elutult ja hoopis mujal kui tema eellane vaksali algusajal

Raimu Hanson
, ajakirjanik
Raudtee veetorn seisab elutult ja hoopis mujal kui tema eellane vaksali algusajal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Veetorn asub aadressil Vaksali 2d. Hooldusfirma käis üht plekitükki tagasi oma kohale panemas ja eemaldas Tartu Postimehe soovil kinninaelutatud uksest paar väikest lauda. Nõnda oli võimalik tutvuda torni sisemise olukorraga.
Veetorn asub aadressil Vaksali 2d. Hooldusfirma käis üht plekitükki tagasi oma kohale panemas ja eemaldas Tartu Postimehe soovil kinninaelutatud uksest paar väikest lauda. Nõnda oli võimalik tutvuda torni sisemise olukorraga. Foto: Kristjan Teedema

Ei ole teada, kas tuul, tuvid, ajahammas või veel miski oli Tartu raudteejaama veetorni ülemisest osast ühe plekitüki lahti kangutanud. Linnavalitsus saatis hooldusfirma mehed koos korvtõstukiga seda korda tegema. Et kaugele märgatav ehitis vaksalis on seisnud kasutuseta juba palju aastat, tundis Tartu Postimees huvi, miks on see nõnda ja kuidas näeb kultuurimälestiste registrisse kantud rajatis välja seestpoolt.

Torni uks on tugev ja nii kõvasti kinni naelutatud, et töömeestel oli pärast pleki eemaldamist võimalik saage kasutamata ära võtta vaid paar lauajuppi. Sissepugemisel tungis ninna kopituse hõngu, põrandal torkas silma linnu­sõnnikut ning kellegi ununenud ja rabedaks muutunud rõivaid.

Märksõnad
Tagasi üles