Rattaralli viib osalejad esimest korda Peipsi äärde

Tartu Postimees
Copy
Tartu Rattaralli.
Tartu Rattaralli. Foto: Margus Ansu

Sellel pühapäeval, 29. mail, saab stardipaugu Hawaii Expressi 41. Tartu rattaralli. Kavas on 128, 6 ning 27 km. Kõik kolm distantsi viivad sel korral Peipsi poole.

Uus distants – 27 km

Tartu rattarallil on esimest korda võimalik valida 27 km. «Tänavu oli rajamuudatusest tingituna võimalik esimest korda kõige lühem distants päriselt ellu kutsuda. See on selline mõnusa pikkusega rada ning osa saavad võtta tõepoolest kõik. Rajal on ka paar 2,5 km pikkust kruusalõiku, ehk hästi sobib see ka maastikurattaga sõitmiseks,» selgitas võistluse peakorraldaja Indrek Kelk.

Start kõige lühemale distantsile antakse Eesti Rahva Muuseumi (ERM) B-parklast kell 9.30. Rada kulgeb marsruudil Eesti Rahva Muuseum – Savikoja – Luunja – Tartu, Turu tänav.

60 km distants

Start 60 km läbijatele antakse samuti ERMi B-parklast. Esimene stardilaine läheb teele kell 10. Sel aastal on poolpikal distantsil neli stardilainet sõiduaja põhjal. Võimalik on liituda ka tempogrupiga, et sõita rallit koos ratturitega, kes liiguvad sarnasel kiirusel. Lisaboonuseks on kogenud grupijuhi nõuanded ja toetus kogu sõidu vältel. Tempogrupid lähevad rajale 2. ja 3. laine kõige lõpust.

Tempogrupiga liitumise võib otsustada hiljemalt sõidu hommikul vahetult enne starti. Selleks, et juhendajad teaksid umbkaudset gruppide suurust, tuleb osalejatel vastata infokirjale.

Rada suundub marsruudil Eesti Rahva Muuseum – Kõrveküla – Lähte – Vedu – Kauda – Luunja – Tartu, Turu tänav.

128 km distants

Sel aastal kuulub Tartu rattaralli 128 km distants Gran Fondo sarja. 128 km distantsile registreerunud ratturid loetakse automaatselt sarja osalejateks. Kui on soov sarjas osaleda, tuleb startida rallipäeval oma vanusele vastavas stardigrupis. Vanusepõhised stardiajad leiab programmist.

Rattaralli 128 km saab alguse ERMi B-parklast. Esimene start on kl 11, kokku on viis stardilainet. Nii nagu 60 km puhul, on ka pikal distantsil võimalik liituda tempogrupiga. Valikus on kolm erineva sõidukiirusega tempogruppi, mis stardivad viimases laines pärast vanusegruppe. Tempogruppides sõitjad ei osale vanuseklasside arvestuses.

Ratturid sõidavad: Eesti Rahva Muuseum – Kõrveküla – Lähte – Kaiavere – Alatskivi – Kolkja – Varnja – Koosa – Luunja –Tartu, Turu tänav.

Päev enne rattarallit, 28. mail, toimuvad lastesõidud Turu tänaval. Lastesõitudele saab kirja panna SIIN.

Rattanädal saab alguse profiratturitele mõeldud Tour of Estoniaga (26.–28. mai). Avaetapp on neljapäeval, 26. mail, mil Tallinna lauluväljaku ümbruses sõidetakse 3,7-kilomeetrine proloog. Reedel, 27. mail pedaalitakse traditsiooniline Tallinn–Tartu GP (192,6 km). Viimane etapp on 28. mail Tartu GP (164,8 km).

Esimest korda toimub 28. mail ka rahvusvaheline naisratturite ühepäevasõit Ladies Tour of Estonia (111,7 km).

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles