K, 22.03.2023

Bolti tõukerattad jõudsid Kambja valda, lähikuudel saab ka rattaid rentida

Tartu Postimees
Bolti tõukerattad jõudsid Kambja valda, lähikuudel saab ka rattaid rentida
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Bolti tõukerattad.
Bolti tõukerattad. Foto: Margus Ansu

Kambja vallavanem Argo Annuki sõnul on valla soov pakkuda elanikele mitmekülgseid liikumisvõimalusi ning laiendada avaliku transpordi võimalusi. Nii lisanduski tänasest võimalus Kambjast Bolti tõukerattaid rentida, lähikuudel liitutakse ka rattaringlusega. 

Bolti elektritõukerattaid on võimalik kasutada juba täna Tartu Ringtee ringristmikust Ülenurme Coopini, hõlmates Ülenurme gümnaasiumi ja Eesti põllumajandusmuuseumi piirkonda.

Rataste parkimisalad asuvad Coopi parklas ja gümnaasiumi kõrval asuva varasema bussipeatuse juures, kuhu on paigaldatud ala tähistavad betoonpoolkerad.

Elektritõukerataste rendipiirkond laieneb samuti Tõrvandi ja lennuakadeemia vahelisele alale, kus laenutuspunktid on leitavad Tõrvandi raamatukogu, Tõrvandi Coopi ning Eesti lennuakadeemia läheduses asuva Lennu tee bussipeatuse juurest.

Tõukeratastega liiklemisel tuleb pidada kinni Bolti kümnest lihtsast reeglist: järgida liikluseeskirju, kanda kiivrit, sõita üksi, olla parkimisel hoolas, valida ohutu sõidukiirus, sõitmisel kasutada rattateid, olla tähelepanelik, allamäge sõites olla eriti hoolas, järgida teede olukorda ja sõita sujuvalt.

Bolti tõukerattaga sõitmiseks peab olema vähemalt 16 aastat vana.

Lisaks elektritõukerataste rentimise võimaluse pakkumisele ühineb Kambja vald lähikuudel ka Tartu rattaringlusega.

Märksõnad
Tagasi üles