Biomeedikumi segakoor tähistab täna suurejoonelise kontserdiga juubelit (1)

Tartu Postimees
Copy
Kontserdil kõlavad teiste seas Cyrillus Kreek, Veljo Tormis, Pärt Uusberg, Kadri Voorand, Liisa Rahusoo enda tehtud seaded ning unelaul ka ukraina helilooja Alexander Koshetzilt.
Kontserdil kõlavad teiste seas Cyrillus Kreek, Veljo Tormis, Pärt Uusberg, Kadri Voorand, Liisa Rahusoo enda tehtud seaded ning unelaul ka ukraina helilooja Alexander Koshetzilt. Foto: Vahur Lõhmus

Täna toimub Heino Elleri muusikakooli Tubina saalis Biomeedikumi segakoori juubelikontsert «Laula, kui saad. 10 + 1». Kontserdiga tähistatakse viljakaid tegutsemisaastaid ning mullu ära jäänud juubelit.

Biomeedikumi segakoori dirigent Liisa Rahusoo ütles, et kontsert «Laula, kui saad» võtab kokku koori 11 tegevusaastat. «Selle aja sisse on mahtunud meie enda kontserte, laulupidusid ja heliloojatele pühendatud laulupäevi, Koorivisioon ning Tuljaku konkurss. Kontsert on pühendatud nii meile endile kui ka kõigile neile, kes selle aja jooksul meid kuulajatena saalist rõõmustanud on,» selgitas Rahusoo.

Kontserdil kõlavad teiste seas Cyrillus Kreek, Veljo Tormis, Pärt Uusberg ja Kadri Voorand, Liisa Rahusoo enda tehtud seaded ning unelaul Ukraina helilooja Alexander Koshetzilt.

Rahusoo selgitas, et kontserdi pealkirjas on «10 + 1» seetõttu, et koroonapandeemia pärast on paljud esinemised mitu aastat ära jäänud. Nii jäi ka mullu ära 10. sünnipäeva kontsert, mida peetakse nüüd.

Küll aga on Rahusoo sõnutsi saadud sel aastal juba väga palju lavale astuda. «Sügisel alustasime kohe Koorivisiooniga, mis oli meie koorile esimene ülesastumine konkursiformaadis. Veebruaris osalesime Tuljaku konkursil, kus pälvisime vabas kategoorias kolmanda koha» lausus ta.

Liisa Rahusoo sõnas, et segakoor on sünnipäevakontserti pikalt ootanud. «Meil kõigil on suur rõõm, et saame lõpuks oma sünnipäeva kontserdiga tähistada. Ootusärevus ja laulurõõm on väga suured!»

Kontsert on tasuta. Dirigent on Liisa Rahusoo, klaveril Veeda Kala ja kontrabassil Vello Annuk. Kontsert toimub 15. mail kell 18 Elleri muusikakooli Tubina saalis (Lossi 15).

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles