L, 25.03.2023

VIDEO ⟩ Descartes´i kooli õpilased ehitasid Poku mudilastele liiklusvankri

Aime Jõgi
, ajakirjanik
Descartes´i kooli õpilased ehitasid Poku mudilastele liiklusvankri
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartu Descates´i Kooli 8-a klassi õpilased valmistasid Tartu Poku lasteaiale liiklusvankri, pildil keskel.
Tartu Descates´i Kooli 8-a klassi õpilased valmistasid Tartu Poku lasteaiale liiklusvankri, pildil keskel. Foto: Kristjan Teedema

Liiklusvanker on sinise kabiini ja vineerist kastiga väike furgoonauto, ninal number Anne 69. Ühtlasi on see number Tartu Poku lasteaia aadress ja just pokude õuele liiklusvanker täna hommikul ka veeres. Auto tagaosa oli just nii suur, et see mahutaks endasse ka paar last, aga selleks pole see mõeldud. Furgoon on mõeldud liiklusmärkide, värviliste klotside, teel lahti rullitava ülekäiguraja, väikse valgusfoori ja palju muu vedamiseks lasteaia ühte või teise nurka, kus aga rühmaõpetajail parasjagu tuju tuleb lastele liiklemist õpetada.

Liiklusvanker valmis Tartu Descates´i kooli 8a klassi õpilaste tehnoloogiatunnis, juhendajaks Aivar Lankov. Ettepanek selline liiklusvanker ka Poku lasteaiale ehitada, tegi koolile lasteaiaõpetaja Elina Lindemann. Liiklusvankrite taga seisab veel transpordiameti ennetustöö osakond, kelle töötajate suur eesmärk on lasteaedade õppekava liiklusteemadega rikastada.

Poku õppealajuhataja Evelin Laugus ütles, et paljud eluks olulised asjad saavad alguse turvalisest mängukeskkonnast, järelikult ka siitsamast hoovist. Liiklemisoskust tuleb juba lasteaias õppida ja seda peab huvitavalt ja eluliselt korraldama.

Transpordiameti ennetustöö osakonna ekspert Sirli Tallo lisas, et liiklusvankri projekt kestab juba aastaid ning Tartus on sellest vedu võtnud enam kui kümme lasteaeda koos koolidega.

Descartes´i kooli õpilased Marieta Žaržoliani ja Teisi Eli on kunagi ise Poku lasteaias käinud. Nad ütlesid, et kõik nende mälestused on head ning juba nende ajal olid Pokus liikumis- ja liiklusmängud populaarsed. Liiklusvankri ehitamine õpetas neile aga tõsiste tööriistadega ümberkäimist, elektriliste saagide ja lihvimismasinate tundmist ja värvimistöid. Kõiki asju tegid nii poisid kui tüdrukud koos.

Liiklusvankri esimesed uudistajad olid Käokukud, Rähnipojad ja Lepatriinud ehk siis Poku lasteaia kõige nooremad lapsed, kes intervjuusid anda veel pelgasid.

Märksõnad
Tagasi üles