K, 22.03.2023

Autovabaduse puiestee osaleb rahvusvahelisel konkursil

Tartu Postimees
Autovabaduse puiestee osaleb rahvusvahelisel konkursil
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartu linna arengukavas aastateks 2023-2026 on muu hulgas nii kultuuripealinna projekti rahastamine kui ka ülelinnalise jalgrattateede võrgustiku rajamine.
Tartu linna arengukavas aastateks 2023-2026 on muu hulgas nii kultuuripealinna projekti rahastamine kui ka ülelinnalise jalgrattateede võrgustiku rajamine. Foto: Margus Ansu

Autovabaduse puiestee pääses Euroopa Komisjoni korraldatud rahvusvahelise keskkonna- ja disainikonkursil Uus Euroopa Bauhaus 52 finalisti sekka. Auhindade jagamisel saab kaasa rääkida ka publik, kelle hääli oodatakse 16. maini konkursi kodulehel.

Konkursi eesmärk on tuua esile projekte ja kontseptsioone, mis kajastavad selliseid väärtusi nagu kestlikkus, esteetika ja kaasatus. Auhindu jagatakse neljas kategoorias: taasühendumine loodusega, ühtekuuluvustunde taastamine, enim muutust vajavate kohtade ja inimeste eelistamine ning pikaajalise, olelusringipõhise ja tervikliku mõtteviisi soodustamine tööstuslikus ökosüsteemis. Autovabaduse puiestee on nomineeritud ühtekuuluvustunde taastamise kategoorias.

Kokku antakse välja 18 auhinda, millest kahe saajad valib publik. Autovabaduse puiestee poolt saab 16. maini hääletada konkursi kodulehel. Hääletamiseks tuleb registreerida meiliaadress.

Kõik 18 võitjat saavad kuni 30 000 euro suuruse auhinnaraha ning reklaamipaketi, millega oma ideid tutvustada ja edasi arendada.

Uus Euroopa Bauhaus on keskkonna-, majandus- ja kultuuriprojekt, mille eesmärk on kombineerida disain, kestlikkus, juurdepääsetavus, taskukohasus ja investeeringud, et aidata kaasa Euroopa rohelise kokkuleppe saavutamisele.

Auhindu jagatakse teist aastat. Tänavused võitjad kuulutatakse välja juunis Uue Euroopa Bauhausi festivalil.

Märksõnad
Tagasi üles