Lõuna-Eesti noored tähistavad täna Euroopa päeva

Tartu Postimees
Copy
Tartu 2024 silt mullu augustis Tartus raekoja platsil.
Tartu 2024 silt mullu augustis Tartus raekoja platsil. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Täna, 9. mail toimuvad Eesti kuues linnas Euroopa päeva tähistamise üritused. Kõik linlased saavad Tartus osaleda orienteerumismängus, elada kaasa konkursi «Rohelend Rakett 69ga» finalistidele ja lavaprogrammile. Viimase meelelahutusliku osa on koostanud Euroopa kultuuripealinna noorteprogrammi Tartu 2024 Extended noored ehk Eesti kultuurikorralduse tulevikutähed.

«Eestil on hästi läinud – oleme juba 18 aastat ELi liige ning see on kindlasti nii Eestit kui Euroopa Liitu paremaks teinud. 9. mai on Euroopa päev, Euroopa rahu päev ja sel päeval peame meeles, et nii Eesti kui meie mõttekaaslaste olevik ja tulevik on Euroopas, koos kogu kaasneva heaolu ja turvalisusega, ilma sõjata», ütles Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Vivian Loonela.

Tartu pidustuste päevajuht ja Tartu 2024 Extendedi noor Meriliis Ilves peab oluliseks seda, et Euroopa päeva korraldamisel saab suurt rõhku panna Euroopa ja Eesti koostööle. «Kuigi noorte jaoks tundub Euroopa nii tavaline, siis sellel päeval kutsume Euroopa Eestisse ning saadame Eesti Euroopasse, näitamaks, mis selles pisikeses riigis toimub. Saame kostidada kõiki kohale tulnud sõpru nii kaugelt kui ka lähedalt meie armsas kodulinnas. Peame olema Euroopale tänulikud, et meie riigil lastakse end tõestada ja aidatakse kaasa Eesti tulevikule. Euroopa Liit on meie tugi ning seda päeva saame tähistada uhkusega,» sõnas Ilves.

Euroopa päeva tähistamine algab kell 15 Tartu raeplatsil linnapea Urmas Klaasi, Hispaania suursaadiku, Hollandi suursaadiku ning Taani suursaadiku tervitustega. Seejärel toimub kaks noorte juhitud arutelu «Mida pakub Euroopa Liit üksikisikule ja mida saab üksikisik pakkuda Euroopa Liidule?» ning «How to create greater smaller cities?».

Muusikaliste vahepaladega esinevad E STuudio koori- ja tantsukool ning kohaliku Ukraina kogukonna esindajad. Kaasa saab elada ka Rakett 69 teadusstuudiote ja teadusteatriga KVARK korraldatud konkursi «Rohelend Rakett 69-ga» noortele finalistidele. Õhtule tõmbab joone alla Egert Milderi kontsert algusega 17.45.

Telkide ja töötubadega on Raekoja platsil väljas Rakett 69, Euroopa Komisjon, riigi tugiteenuste keskus, Tartu noortevolikogu, MTÜ YFU Eesti, Tartu noorsootöö keskus ja Tartu 2024 Extended.

Kõigis linnades toimuvate ürituste ajakava: www.euroopapäev.ee.

Tagasi üles