E, 27.03.2023

Narkootikumi valmistanud «keemik» tekitas kortermaja keldris plahvatuse

Kelly Olesk
, ajakirjanik
Narkootikumi valmistanud «keemik» tekitas kortermaja keldris plahvatuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pakendatud amfetamiin. Metamfetamiin on amfetamiini teisend: selle mõju on kiirem ja tugevam kui amfetamiinil. Pilt on illustreeriv.
Pakendatud amfetamiin. Metamfetamiin on amfetamiini teisend: selle mõju on kiirem ja tugevam kui amfetamiinil. Pilt on illustreeriv. Foto: Politsei

Politsei pidas 19. aprillil kinni 34-aastase mehe, kellele esitati kahtlustus narkootilise aine levitamise ettevalmistamises ja plahvatuse tekitamises. Mees, keda on varem korduvalt kriminaalkorras karistatud, võeti möödunud nädalal kohtu loal vahi alla. 

Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokuröri Ülle Hõraku sõnul esitati kogutud tõendite põhjal mehele kahtlustus, et ööl vastu 16. aprilli valmistas ta Mõisavahe tänava kortermaja keldris metamfetamiini.

Kahtlustuse kohaselt tekitas ta selle käigus kemikaalide kokkusegamisel plahvatuse ja tulekahju, millega seadis öisel ajal ohtu kortermaja elanike elu ja tervise. «See on ilmekas näide, kuidas narkootiliste ainete valmistamiseks kasutatakse ohtlikke kemikaale, mis vale käitlemise korral võivad isegi plahvatada. Oli õnne, et plahvatuse tagajärjel tekkinud tulekahju ja kemikaalide põlemisel tekkinud aurude tõttu keegi peale kahtlustatava enda vigastada ei saanud,» ütles Hõrak.

Märksõnad
Tagasi üles