N, 8.06.2023

Ehitushindade kallinemine paneb linna- ja vallajuhid kukalt kratsima

Kelly Olesk
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Endise õpetajate seminari maja ehk praeguse Karlova kooli teise maja rekonstrueerimine hakkas pihta hoolimata sellest, et ehituse hind kerkis 400 000 euro võrra oodatust kõrgemaks.
Endise õpetajate seminari maja ehk praeguse Karlova kooli teise maja rekonstrueerimine hakkas pihta hoolimata sellest, et ehituse hind kerkis 400 000 euro võrra oodatust kõrgemaks. Foto: Kristjan Teedema

Ehitushinnad on teinud suure hüppe ülespoole ja sellepärast on nii mõnigi Tartumaa omavalitsus otsustanud osa töid tegemata jätta või edasi lükata. Ka on mitu objekti, mille hange on veel jõus ja lõplik saatus teadmata.

Tartus algas Karlova kooli uue maja ehitus, endine õpetajate seminari hoone läheb tuleval talvel pärast ligi viie miljoni eurost uuenduskuuri Karlova kooli õpilaste käsutusse. Kooli jaoks oli linn planeerinud 4,9 miljonit eurot, parima pakkumuse tegi PVH Ehitus, kes ehitab maja valmis 5,3 miljoni euroga. Tartu linnavalitsuse linnavarade osakonna juhataja Kunnar Jürgenson sõnas, et kuigi hind läks loodetust 400 000 euro võrra kallimaks, pole seda nii palju, et töö tegemata jätta.

Murettekitav olukord

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles