Skip to footer
Päevatoimetaja:
Eili Arula
+372 739 0339
Saada vihje

Ülikoolilinna sulgpallurid said taas kaela kirkaimad medalid

Kati-Kreet Marran (vasakul) ja Helina Rüütel augustis toimunud Eesti meistrivõistlustel. Nüüd Tartus toimunud turniiril panid nad kogemuste saamiseks end proovile meeste vastu.

Möödunud nädalavahetusel võistles ligi 200 sportlast Tartus sulgpalli Eesti grand prix’ (GP) sarja kuuendal etapil, kus lisaks siinsetele tippudele oli kohal ka mitme teise riigi paremik.

Lõunanaabrid napsasid küll mõne poodiumikoha ja Soome samuti ühe, kuid meistriliigas tulid kullad siiski tartlastele. Ühtlasi koguti kogemusi peagi algavaks EMiks.

Kuuendat ning hooaja viimast GP-sarja võõrustas sedapuhku Tartu ülikooli akadeemiline spordiklubi (TÜASK). Peakorraldaja ja treener Heiki Sorge tõdes, et tulemused olid pigem ootuspärased, kuid enim tõstis ta esile rahvusvahelist konkurentsi.

«Alati on see, mis tuleb kuskilt väljast, igatpidi teretulnud. Isegi siis, kui nad ei ole meist paremad, aga me saame nii teistsuguseid vastaseid ja mänge,» ütles ta.

Naised meeste vastu

Seejuures osutasid lätlased tugevat vastupanu, sest Eesti-Läti finaalid toimusid nii naiste paaris- kui ka üksikmängus. Neist esimeses mängustiilis alistas TÜASKi duo Hannaliina Piho ja Sale-Liis Teesalu Anna Kupča ja Annija-Rulle Titava ning üksikmängus pidi Kupča tunnistama omakorda Triitoni klubi mängija Helis Pajuste paremust.

TÜASKi treener Heiki Sorge tõdeski, et just paarismängude üle saab enim rõõmu tunda. Nimelt neis teenis klubi kullad, segapaarismängus küll taas Triitoniga kahe peale.

Omamoodi üllatust jagus aga meespaarismängudes, sest sealne kõrgeim asetus kuulus hoopis naistele. EMiks valmistuvad Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel said kogemuste hankimiseks sel korral üles antud meeste sekka.

Heiki Sorge selgitas, et kuna Marran ja Rüütel on osalenud paljudel rahvusvahelistel turniiridel, on neil ka meeste esipaarist Kristjan Kaljurannast ja Raul Käsnerist (TÜASK) enam edetabelipunkte ja nii said nad esimese asetuse ja avaringist automaatselt edasi.

Omamoodi üllatust jagus aga meespaarimängudes, sest sealne kõrgeim asetus kuulus hoopis naistele.

Eksperiment piirdus siiski ühe mänguga, sest veerandfinaalis tuli tunnistada Mario Kirisma ja Robin Schmalzi (TSKeskus) 13:21, 16:21 paremust. Triitoni juhi ja treeneri Mart Siliksaare sõnul polnud naispaaril parim mängupilt, puudu jäi kokkumängust ja võidutahtest.

Samas ütles ta, et ka ühe mängu kogemus meeste vastu oli hea õppetund. «Nüüd saamegi seda mängu analüüsida mentaalse koha pealt, et kuidas EMi niimoodi mängida, et vaimselt tugevamad olla,» märkis Siliksaar.

Keerulised EMi loosid

Küll lisas ta, et tuleva nädala esmaspäeval Hispaanias algaval EMil saab eestlastel keeruline olema, sest nii naiste kui ka meeste paarismängus ootavad teises ringis vastavalt teise ja esimese asetusega taanlased.

«Kui keegi tahab mängida medali peale või koha eest kaheksa seas, siis ta peab end kindlasti kõvasti ületama,» võttis Siliksaar loosid kokku.

 

GP-6 meistriliiga võitjad

  • Meeste üksikmängus Karl Kert (Veeriku Badminton), osaleb ka EM-il
  • Meeste paarismängus Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner (TÜASK), osalevad ka EMil
  • Naiste üksikmängus Helis Pajuste (Triiton)
  • Naiste paarismängus Hannaliina Piho ja Sale-Liis Teesalu (TÜASK)
  • Segapaarismängus Raul Käsner ja Kati-Kreet Marran (TÜASK/Triiton)
Allikas: Triitoni sulgpalliklubi
Kommentaarid
Tagasi üles