Tartu jäi ENBLi debüüthooajal esimesena medalita

Henn Uuetoa
, ajakirjanik
Copy
Tartu resultatiivseim oli 21 punktiga Oleksandr Kovliar.
Tartu resultatiivseim oli 21 punktiga Oleksandr Kovliar. Foto: ENBL

Tartu ülikooli korvpallimeeskond Maks ja Moorits pidas oma hooaja viimase mängu uues Põhja-Euroopa korvpalliliigas ENBL. Poolas Wloclawekis peetud kohtumises Basket Brnoga olid mängus pronksmedalid ning mõlema meeskonna jaoks üles-alla kulgenud kohamängu võitis skoorivaese viimase veerandi järel tšehhide Brno seisuga 80 : 76. 

Pronksimängu avapoolaega kontrollisid peamiselt tartlased. Taas saadi tänu tabavatele kaugvisetele heasse rütmi ning avaveerandi lõpus juhiti 26 : 22. Teisel veerandil oli Tartu edu korraks ka 10 punkti peal, mis aga sulas järgmiste minutitega täielikult, sest Brno pani kokku 10 : 0 spurdi. Avapoolaeg lõppeski punkt punkti mängus ja pikale pausile mindi Brno 48 : 47 juhtimisel.

Kolmandal veerandil käis eduseis käest kätte ja kumbki meeskond ei suutnud oma mängu lõplikult peale suruda. Tartu sai viiega ette, aga lasi Brnol teha 11 : 0 spurdi ja jäi kuue punktiga maha. Veerandi lõpuks sai Tartu Kovliari vedamisel siiski järele ja enne viimast neljandikku näitas tabloo Brno eduks 71 : 69.

Viimased kümme mänguminutit olid mõlema meeskonna jaoks skoori tegemise poolest väga vaevalised. Brno püsis kerges eduseisus, aga Adomas Drungilase kolmene pea neli minutit enne veerandi lõppu vähendas vahe minimaalseks. Kovliari korv viis poolteist minutit hiljem Tartu ka punktiga ette, kuid viimaste minutite vabaviskevõistluses näitasid Brno mängijad kindlamat kätt ja teenisid 80 : 76 võiduga ka Põhja-Euroopa esimese hooaja pronksmedalid.

Tartu peatreener Nikolajs Mazurs nägi murekohana taas lauavõitlust. «Mängu alguses oli avatum mäng ja alustasime hea energiaga. Aga taassaid otsustavaks lauavõitlus, mille kaotasime lõpuks kümne lauapalliga. Täna oli rotatsioonist paar mängijat puudu ja see mõjutas ka mängupilti. Üldjoontes oli Põhja-Euroopa liigas osalemine meie jaoks väga hea kogemus,» sõnas Mazurs.

Kolm kaugviset tabanud Oleksandr Kovliar kogus Tartu parimana 21 punkti ja andis kolm korvisöötu. Robin Kivi lisas 20 ja Braxton Huggins 18 punkti. Emmanuel Wembi oli üheksa lauapalliga suurim lauavõitleja. Tartul ei sõitnud põlvevigastuse tõttu Poola kaasa Märt Rosenthal ning pronksimängust jäi kõrvale ka Edmunds Elksnis.

Simon Pursl oli Brno parim 22 punkti ja kuue lauapalliga. Danilo Djuricic viskas 15 punkti ja võttis samuti kuus lauapalli. Viktor Pulpan lõpetas 14 punkti, viie lauapalli ja viie korvisööduga.

Tartu meeskonnal on sel hooajal mängida jäänud veel viis Eesti meistriliiga lisaringi kohtumist ning sellele järgnev play-off. Järgmisel kolmapäeval sõidab meeskond Rakveresse mängima sealse Tarvaga ning laupäeval, 16. aprillil võõrustatakse Pärnu Sadamat.

Tagasi üles