Tartu korvpallimeeskond kaotas poolfinaalis lõpuminutitel poolakate Anwilile

Tartu Postimees
Copy
Adomas Drungilas (palliga) viskas täna 12 punkti, kuid meeskonnal tuli poolfinaalis siiski kaotusega leppida.
Adomas Drungilas (palliga) viskas täna 12 punkti, kuid meeskonnal tuli poolfinaalis siiski kaotusega leppida. Foto: ENBL

Tartu Ülikool Maks ja Moorits sõitis Põhja-Euroopa korvpalliliiga ENBL finaalturniiriks Poolasse Wloclaweki. Poolfinaalis võõrustajate Anwiliga jagus põnevust kuni lõpuni ja kodumeeskond tagas finaalipääsuks vajaliku 80:74 võidu alles viimase paari minutiga. 

Anwili kodusaalis peetud kohtumisele elas tribüünidelt kaasa üle 2000 inimese, mis on suurim publik, kelle ees Tartu sel hooajal mänginud on. Tartlased ei lasknud esialgu end sellest heidutada ja tabavate kaugvisete toel võideti avaveerand 20:18. Teisel veerandajal hakkas mäng üha enam aga kodumeeskonna poole kalduma ja poolajaks juhtis Anwil 37:34.

Poola liigas neljandat kohta hoidev Anwil suutis poolajapausil oma plaanid üle käia ja kodupubliku rõõmuks valitseti kolmandat veerandaega, mille lõpuks näitas tabloo Anwili 61:49 eduseisu.

Tartlased selle kaotusseisu tõttu alla ei andnud ja neljandal veerandaja alguses tehti 19:5 spurt, milles põhirolli mängisid tabavad kaugvisked. Viis minutit enne kohtumise lõppu sai Tartu ette 68:66. Edasi püsis seis tasavägine ning kaks minutit enne lõpuvilet oli tablool 72:72 viik. Anwil otsustas mängu saatuse aga kahe järjestikkuse kaugviskega, millele järgnes pallikaotuse järel ka kahepunktivise. Hendrik Eelmäe korv tegi lõpuseisuks 80:74 Anwilile.

Tartu meeskonna peatreeneri Nikolajs Mazursi hinnangul sai määravaks visketabavus. «Viskasime palju korvi alt mööda ja üldse oli kahepunktivisete protsent kehv. Mehed võitlesid küll kõvasti, aga me ei murdnud läbi siis, kui vastastel vead olid täis ja suure publiku ees mängides hakati ka liigselt kiirustama. Aga suures plaanis tänud meestele pingutuse eest ja loodame homme turniiri võiduga lõpetada,» sõnas Mazurs.

Tartu suurim punktikütt oli kolm kaugviset tabanud Patrik Saal, kes lõpetas mängu 14 punkti ja kuue lauapalliga. Võrdselt 12 punkti peale jäid Adomas Drungilas ja Edmunds Elksnis, viimasele läks kirja ka seitse korvisöötu. Braxton Huggins viskas 11 punkti.

Anwili parim oli Jonah Mathews 22 punkti ja viie lauapalliga. James Bell lisas 16, Ziga Dimec 12, Kyndall Dykes 11 ja Kamil Laczynski 10 punkti.

Põhja-Euroopa korvpalliliiga ENBL lõplik paremustjärjestus saab paika homme, kui esmalt pronksimängus läheb Tartu vastamisi Basket Brnoga kell 17.30. Finaalis kohtub Anwil leedukate Šiauliai 7-bet meeskonnaga ja see mäng algab kell 20.00.

Tagasi üles