Alar Rikberg: see, et Pärnu ei suutnud Tartu vastu ühtegi geimi võita, on üllatav

Henn Uuetoa
, ajakirjanik
Tartu Bigbank meeskonna peatreener Alar Rikberg.
Tartu Bigbank meeskonna peatreener Alar Rikberg. Foto: Margus Ansu

Tartu Bigbank ning Pärnu võrkpalliklubi mängisid esmaspäeva õhtul Tartu ülikooli spordihoones Eesti meistrivõistluste finaalseeria kolmanda kohtumise, mille taas 3:0 võitis Tartu. Bigbanki peatreener Alar Rikbergi sõnul on tulemus suurepärane, sest enamik meeskonnaliikmetest olid äsja haiged.

Kui finaalseeria esimese kohtumise võitis Tartu kindlalt, siis teine mäng oli juba võrdsem ning Pärnu jõudis kahes geimis kahekümne punktini. Ka kolmandat duelli alustasid külalised südikalt ning punkt-punktis kulgenud esimeses geimis suutsid nad koguda 22 punkti.

Pärnu hea hoog jätkus teiseski geimis, kuid pea sai Bigbank oma mängu paremini käima ning saavutas geimi keskel viiepunktilise edu. Vahe püsis ja kodumeeskond läks kolmandale geimile vastu 25:20 võiduga. Seal näitas tugevat meeskonnatööd Pärnu, kes mitu korda geimi juhtis. Suuresti aga punkt-punktis kulgenud geimis jäi 25:22 peale Tartu.