Henn Uuetoa
, ajakirjanik
Gert Prants
Gert Prants Foto: Kristjan Teedema

Eesti-Läti korvpalli ühisliigas võitis Tartu Ülikool Maks ja Moorits neljapäeval kodupubliku ees otsustava mängu tabeli teise meeskonna BK Ventspilsi vastu ning jõudis play-off’i, mille veerandfinaalis kohtutakse Riia VEFiga.

Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi juhi Gert Prantsi sõnul on viimasel hetkel edasi jõudmine omaette saavutus, kuid nüüd on oluline sama hooga jätkata.

Saali tulnud ligi kolmsada pealtvaatajat said jälgida võitluslikku mängu. Avaminutitel läksid lätlased küll juhtima, kuid tartlased võitlesid veerandi lõpuks kätte 22:22 viigiseisu, poolajal juhtisid nad juba 49:41. Eriti hea minek oli teisel poolajal, mil püsis kaitse ning edu kasvas nii kaugvisetega kui ka korvi alt.