E, 5.06.2023

Tugev loodetuul teeb pahandust, hommikuks iilid nõrgenevad

Aime Jõgi
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Bussiootepaviljon Ihastes Triigi peatuses.
Bussiootepaviljon Ihastes Triigi peatuses. Foto: Aime Jõgi

Laupäevast ehk 26. märtsi ilma ei kiitnud vist keegi. Kõik läks nii, nagu sünoptikud lubasid. Keskhommikul tuli vihma, hiljem lund. Puhus edelatuul, mis pöördus päeval läände ja loodesse ning paisus üsna tormiseks. Puhangud olid sisemaal kuni 20 meetrit sekundis. See on tuul, mis võib juba mõningast pahandust tekitada.
 

Elektrikatkestusi on Tartumaal praegu õnneks vähem kui mõnes teises maakonnas. Vaata kaarti. Kõik võib muutuda.

Ülikooli tänavalt kesklinnast kuuenda korruse aknast Emajõe poole välja vaadates näib linn küll pimedam kui tavaliselt.

Kaardimäng Tuhat Jõgeva vallas, kus inimestel on alati küünlavaru, kuna näiteks eelmisest elektrikatkestusest ei ole seal möödas rohkem kui kaks päeva.
Kaardimäng Tuhat Jõgeva vallas, kus inimestel on alati küünlavaru, kuna näiteks eelmisest elektrikatkestusest ei ole seal möödas rohkem kui kaks päeva. Foto: Eili Arula

«Kõige keerulisem on olukord Saaremaal, elektrita 3865 klienti; Lääne-Virumaal, elektrita 2136 klienti ning Pärnumaal, elektrita 1420 klienti,» kommenteeris Elektrilevi juhtimiskeskuse juhtivspetsialist Hardi Puusepp. «Teistes maakondades on elektrita klientide arv alla tuhande ja öö jooksul on lootus enamik rikkeid lahendada. Keerulistes piirkondades võib likvideerimisega minna esmaspäevani.»

Töötab üle 33 rikkebrigaadi. «Ebamugavaks teeb olukorra asjaolu, et torm ei ole lokaalne, vaid puudutab tervet Eestit, mis tähendab, et kõik brigaadid on oma piirkondades rakkes,» lisas Puusepp.

Elektrilevi palub kõigil elektrikatkestustest teada anda rakenduse MARU kaudu https://www.elektrilevi.ee/maru. See võimaldab kiiret infovahetust.

Tartumaal Rõhul on tugev tuul ümber lükanud Pakla bussiootepaviljoni.
Tartumaal Rõhul on tugev tuul ümber lükanud Pakla bussiootepaviljoni. Foto: Kristjan Teedema

Ilmateate järgi eemaldub öösel madalrõhkkond Komimaale ja selle järel on lumehooge veel Virumaal ja Peipsi ääres ning hommikuks jõuline loodetuul nõrgeneb. Homme päeval  liigub üle maa väike kõrgrõhuhari ja seejärel läheneb merelt uue madalrõhkkonna serv. Ennelõuna on päikeseline, pärastlõunal kandub merelt pilvelaamu ning õhtul hakkab saartel lund sadama. Kas see jõuab ka Tartusse, ei tea.

Tuul pöördub homme lõunakaarde ja õhtul tugevneb jälle. Õhutemperatuur on öösel –1..-7°C, päeval –3..+2°C.

Pikalilükatud Pakla bussiootepaviljon Rõhul.
Pikalilükatud Pakla bussiootepaviljon Rõhul. Foto: Kristjan Teedema
Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles