E, 6.02.2023

GALERII ⟩ Naised tulid sõjapakku, mehed läksid rindele

Ukraina naiste ja laste uus elu Pisisaare kooli neljas klassitoas.
Aime Jõgi
, ajakirjanik
Naised tulid sõjapakku, mehed läksid rindele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Praegu Pisisaare koolimajas elavad Ukraina naised Julia Kazvirova (vasakul) ja Irina Vasylieva näpud on pelmeene kokku pannes ime­kiired.
Praegu Pisisaare koolimajas elavad Ukraina naised Julia Kazvirova (vasakul) ja Irina Vasylieva näpud on pelmeene kokku pannes ime­kiired. Foto: Sille Annuk

Aga meil on täna pelmeenid, ütleb Julia Kazvirova (36) ja venitab tainakäntsakast tüki. Voolib selle pikaks vorstiks, hakib noaga juppideks, litsub iga tüki taignarulliga õhukeseks, paneb lusikaga hakkaliha peale ja siis – otsekui õmbleb näppudega servad tihedasti kokku.

Pelmeenid saavad kõik ühetaolised nagu roosinupud. «Oi, me teeme pelmeene kodus alatasa,» teatab Julia Kazvirova, kes on väljaõppinud kokk. Enne sõja eest Eestisse põgenemist töötas ta Vinnõtsja oblastis Tultšõni lasteaias, vabal ajal võttis vastu tellimusi pidu- ja Rootsi laudadele. Nüüd valmistab iga päev hommiku-, lõuna- ja õhtusööki kaasmaalastele, kokku pea kümnele inimesele, kelle uus kodu on Eestis, Pisisaare vanas koolimajas.

Pelmeenitegu, täidiseks hakkliha. Koka Julia Kazvirova kuulsus juba levib. Ja Põltsamaal on üks kohvik, kus hädasti kokka vaja.
Pelmeenitegu, täidiseks hakkliha. Koka Julia Kazvirova kuulsus juba levib. Ja Põltsamaal on üks kohvik, kus hädasti kokka vaja. Foto: Postimees / SILLE ANNUK
Märksõnad
Tagasi üles