Tartu korvpallimeeskond alistas otsustavas mängus Ventspilsi ja jõudis veerandfinaali

Henn Uuetoa
, ajakirjanik
Tartu Ülikool Maks ja Mooritsa peatreener Nikolajs Mazurs.
Tartu Ülikool Maks ja Mooritsa peatreener Nikolajs Mazurs. Foto: Kristjan Teedema

Eesti-Läti korvpalli ühisliigas mängis Tartu Ülikool Maks ja Moorits neljapäeval kodupubliku ees otsustava mängu, vastaseks tabeli teine meeskond BK Ventspils. Play-offi jõudmiseks võitu vajanud Tartu meeskond näitas eriti teisel poolajal head minekut ning väljuski kohtumisest parimana. Kodumeeskonna suurima punktisaagi eest vastutas 31 puntkiga Braxton Huggins.

Saali tulnud ligi 300 pealtvaatajat said jälgida tasavägist ning võitluslikku mängu. Avaminutitel läks Läti meeskond küll juhtima, kuid tartlased ei lasknud neil edu kasvatada, vaid suutsid enne lõppu ise juhtohjad haarata. Mõni sekund enne vilet külalised aga viigistasid ning teisele veerandajale mindi seisul 22:22.

Punkt-punktis algas teinegi veerandaeg, kuniks mõne minuti pärast asus Ventspils taas edu kasvatama, peagi juhtisid nad kuue punktiga. Vähem kui neli minutit enne poolaja lõppu jõudis kodumeeskond tulemuseni 35:35 ja läks seejärel ka juhtima. Tartlaste kaugvisked üha tabasid ning poolajaks oli edu juba 49:41.