E, 27.03.2023

Tartu korvpallimeeskond üllatas võõrsil liiga liidrit Riia VEFi

Lenel Karu
, reporter
Tartu korvpallimeeskond üllatas võõrsil liiga liidrit Riia VEFi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Emmanuel Wembi tõi Riias võiduga lõppenud mängus tartlastele enim punkte.
Emmanuel Wembi tõi Riias võiduga lõppenud mängus tartlastele enim punkte. Foto: Kristjan Teedema/Tartu PM/Scanpix

Eesti-Läti liigas on põhiturniiri lõpp lähedale jõudmas ning play-off'i joone all olev Tartu ülikooli korvpallimeeskond Maks & Moorits alistas võõrsil liiga liidri Riia VEFi seisuga 93 : 86.

Riia olümpiakeskuses peetud kohtumist jälgis tribüünilt ligi 300 inimest, nende seas ka Tartu lojaalne fänniseltskond. Emmanuel Wembi tegutses Tartu poolel kõige efektiivsemalt ning teenis 15 punkti, seitse lauapalli ja seitse korvisöötu.

Tartu jaoks algas kohtumine positiivselt, sest esimese kaheksa punkti eest hoolitses värskeim täiendus Oleksandr Kovliar ning sellega püsiti ilusasti VEFil ees. Korraks sai VEF kolmega ette, aga Tartu tegi 8 : 0 spurdi, mis nad taas seisuga 19 : 14 ette viis. Heas hoos ka jätkati ning esimese veerandaja võitis Tartu 27 : 21.

Teisel veerandajal suutsid tartlased liidermeeskonna pea igas elemendis üle mängida ja suurendasid eduseisu veelgi. Innukalt tegutsenud Tartu meeskond juhtis poolajaks seisuga 55 : 41.

Mängu teisel poolajal hakkas ka VEF oma kaitsesurvet suuremaks ajama ja see tõi ka edu. Mõni minut enne kolmanda veerandi lõppu alustas VEF 9 :0 spurti, millega jõuti kuue punkti kaugusele ning viimasele perioodile läksid meeskonnad Tartu 69 : 63 juhtimisel.

Kohtumise kõige ärevamad hetked oli neli-viis minutit enne lõppu, kui VEF jõudis punkti kaugusele seisul 73 : 74. Sellele vastas Tartu 5 : 0 spurdiga ja vähendas survet. Otsustavatel hetkedel tabasid kahel järjestikuse rünnaku lõpusekunditel tartlaste kaugvisked ja sellega hoiti tabeliliider ohjes. Lõpuminutid kujunesid vabaviskevõistluseks ja selle tulemusel vormus lõppnumbriteks Tartu 93 : 86 võit.

Tartu peatreener Nikolajs Mazursi sõnul kasutati oma võimalused ära. «Mängisime energiliselt, liigutasime palli ja kasutasime oma viskekohad ära. Kaitses andsime head pallisurvet ja vaheldumisi maa-ala mängides ei saanud nad oma rünnakut toimima. Suur tänu fännidele, kes Riiga olid meeskonnale kaasa elama sõitnud,» sõnas Mazurs.

Tartu ülikooli Maks & Mooritsal on Eesti-Läti liiga tabelis kirjas 10 võitu ja 14 kaotust, millega asutakse üheksandal tabelireal ehk play-off'i joone all. Riia VEFile oli see kolmas kaotus 23 võidu kõrvale. Järgmine mäng peetakse kodus, kui teisipäeval, 22. märtsil tuleb külla Valmiera GLASS VIA meeskond. Kohtumine algab Tartu ülikooli spordihoones kell 19.00.

Märksõnad
Tagasi üles