E, 25.09.2023

GALERII ⟩ Õllemaailma kroonib vanima õllega pudel

Raimu Hanson
, ajakirjanik
Facebook
Comments
A. Le Coqi Imperial Extra Double Stouti 153 aastat vana sisuga kinnise pudeli taga seinal linastub selle teekond Londonist Norra rannikule merepõhja. 
A. Le Coqi Imperial Extra Double Stouti 153 aastat vana sisuga kinnise pudeli taga seinal linastub selle teekond Londonist Norra rannikule merepõhja. Foto: Margus Ansu

Tähtvere servas seisab Tartu üks sümbolhooneid õlletehas koos sakilise otsaga linnasetorniga.​ Reinhold Guleke projekti järgi 1898 valminud hoone on juba ise puhas ajalugu, mida saab silmaga näha ja käega katsuda. Selles on suvel 2003 avatud muuseum, mis nüüd tänapäevaseks uuendatuna annab omaaegsed ajad ja nendega seotud lood edasi nõndamoodi, et tunda on ka maitset ja lõhna.

Tartu õlletehase juhataja Tarmo Noop viis 19 aastat tagasi suvel muuseumisse esimesed külastajad. «Alates eilsest ei püüa Tartu õlletehase punane linnasetorn mitte ainult tartlaste ja linna külaliste pilke, vaid ootab neid ka oma sisemusse, kus õlle ja tehase ajaloole on pühendatud viis korrust,» kirjutas 2. juulil 2003 Tartu Postimehes Vahur Afanasjev.

Valmis uus väljapanek

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles