Tartu Ülikooli loodusmuuseum tähistab juubelit

Tartu Postimees
Copy
Tartu ülikooli loodusmuuseumil ning loodus- ja täppisteaduste valdkonnal täitub 220 tegutsemisaastat.
Tartu ülikooli loodusmuuseumil ning loodus- ja täppisteaduste valdkonnal täitub 220 tegutsemisaastat. Foto: Silvia Luik

Tartu ülikooli loodusmuuseumil ning loodus- ja täppisteaduste valdkonnal täitub tänavu 220 tegutsemisaastat. Muuseumile ja valdkonnale, mis on omavahel tihedalt põimunud, pandi alus 1802. aastal.

Läbi aastasadade on Tartu ülikoolis töötanud palju maailmakuulsaid loodusteadlasi, nende seas ka üks Nobeli auhinna laureaat – Wilhelm Ostwald. Ka neist, kes praegu ülikoolis õpetavad ja teadustööd teevad, on paljud maailma parima ühe protsendi teadlaste seas.

Tartu ülikooli loodusmuuseum on Eesti vanim muuseum, millele pandi alus loodusteaduste professuuri juurde kuuluva loodusloo kabineti asutamisega. Esimeseks loodusteaduste professoriks ja muuseumi direktoriks nimetati Gottfried Albrecht Germann.

Kuigi loodusmuuseumi asutamise päevaks loetakse 6. aprilli, tähistab muuseum juubelit koos loodus- ja täppisteaduste valdkonnaga kuu aega hiljem, 9.–14. maini. Nädala jooksul saab osa võtta loodusega seotud piduüritustest ja toimuvad ka konverentsid, muu hulgas tähistatakse III Eesti taksonoomiapäeva rahvusvahelise konverentsiga «Elurikkuse digiteenused».

Kogu aasta jooksul korraldatavate juubeliürituste kõrval leiavad aset ka loodusmuuseumi ja botaanikaaia traditsioonilised üritused: juunis on tulemas kaheksas loodusfestival ja viies loodusvaatluste maraton, septembris traditsiooniline seenenädal. Sügisel jätkub juubeliaasta loodusteaduste konverentsi ja orienteerumisnädalaga.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles