L, 28.01.2023

Eesti loomaarstid tõttavad Ukraina kolleegidele appi

Liisa Salekešina
Eesti loomaarstid tõttavad Ukraina kolleegidele appi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lemmikloomadega saabuvatel põgenikel on võimalus saada veterinaarset abi ka Eesti väikeloomaarstide seltsi kaudu. Pilt on illustratiivne.
Lemmikloomadega saabuvatel põgenikel on võimalus saada veterinaarset abi ka Eesti väikeloomaarstide seltsi kaudu. Pilt on illustratiivne. Foto: YARA NARDI/REUTERS

Eesti väikeloomaarstide selts ulatab abikäe Ukraina kolleegidele, kes otsivad majutust või tööd. Samuti tehakse jõupingutusi, et aidata sõjakoldest saabuvaid lemmikloomi.

Eesti väikeloomaarstide seltsi president Julija Abram kinnitas, et nad on koostanud nimekirja oma liikmetest, kes on nõus põgenikke majutama ning muul moel abi osutama. Pakkuda on ka töövõimalusi, sest nii Eestis kui ka kogu Euroopas on puudus loomaarstidest.

«Kuigi Ukrainast tulevate loomaarstidest kolleegide praktiseerimine Eestis ja Euroopa Liidus üldse on mõnevõrra keeruline, leitakse rakendus kõikidele Ukraina loomaarstidele, kui nad peaks seda soovima,» rääkis Abram. Siiani pole veel ühtegi loomaarstist abivajaja palvet seltsile laekunud. Infot jagatakse ka Euroopa väikeloomaarstide föderatsiooni ehk FECAVA kaudu. 

Loomaarstid tõttavad appi ka sõjakoldest saabunud lemmikloomadele. «Me panime kokku üle 30 loomaarstist koosneva nimekirja, nad on valmis ka tasuta aitama Ukrainast saabuvaid loomi üle vaadata ja vajadusel ravima,» selgitas Abram. Ka juba praegu on sellest nimekirjast abi olnud.  

Abrami sõnul on tehtud kõik, mis praegu on võimalik, kuid eks täpsemalt näitab tulevik, kuidas abimeetmed lõplikult toimima hakkavad.

Eesti väikeloomaarstide selts on väikeloomaarste ühendav vabatahtlik organisatsioon, mille eesmärk on vahendada kogemusi ja teadmisi. Samuti esindab selts Eesti väikeloomaarste rahvusvahelistes erialaorganisatsioonides.

Märksõnad
Tagasi üles