/nginx/o/2022/03/03/14405811t1hf751.jpg)
Ropka linnaosas asuv Ploomikese lasteaiamaja peagi lammutatakse ning selle asemele ehitatakse Kroonuaia koolile õppehoone. Ploomikese lasteaias käivate laste vanemad on aga pettunud, et mudilased peavad juba aprilli alguses kolima Variku kooli.
Lasteaia hoolekogu esimees Priit Laos ütles, et neile jääb arusaamatuks, miks ei või lasteaed senises paigas tegutseda kuni õppeaasta saab läbi ehk juuni lõpuni. Hanketulemused Ploomikese maja lammutamise ja uue hoone ehitamise asjus selguvad alles märtsi viimastel päevadel. «Ei ole selge, kas hange üldse õnnestub,» märkis Laos.
Kool ei sobi
Veel rõhutas ta, et kuigi Variku kool on hiljuti läbi teinud suure uuenduskuuri, ei ole see lasteaialapsele sobilik õppekoht. «Seal peaksid kahe- kuni kuueaastased lapsed hakkama saama kõrvuti kooliealistega, sööklas ei ole sobivaid tingimusi lasteaialastele ning õu pole kohandatud väikestele,» selgitas Laos.
Et Ploomikeses on vaid kaks rühma, likvideeritakse selle õppeaasta lõpuga kogu lasteaed ning vanematel tuleb otsida uus lasteaed. Laosel käib Ploomikeses kaks last. Ta plaanis ka oma kolmanda sinna panna, kuid nüüd ei ole see enam võimalik.
Laos pole otsustanud, millisesse lasteaeda ta lapsed paneb. «Mulle väga meeldis Ploomikese lasteaia programm ja õppemeetodid, eriti see, et peeti silmas Waldorfi pedagoogikat,» märkis ta. Tartus on küll Waldorfi lasteaed, kuid tegu on eralasteaiaga, kus kohti ei jätku.
On arusaadav, et igasugune ümberkorraldus, kas või lühikeseks ajaks, toob kaasa ebamugavusi, lausus Tartu alushariduse valdkonna juht Kaspar Kreegimäe.
Tartu linnavalitsuse alushariduse valdkonna juht Kaspar Kreegimäe ütles, et nui neljaks lapsi aprillis Variku kooli ei suruta. «Kui ilmneb, et ehitushange kukub läbi, võivad Ploomikese lapsed endiselt samas majas kas või juuni lõpuni edasi olla,» lisas ta.
Kreegimäe sõnul on Variku koolis piisavalt ruumi nii lasteaialastele kui õpilastele ning ka söömiseks kohandatakse mudilastele sobiv nurgake koos sobiva mööbliga. Ta möönis, et õues tõesti ei ole lasteaialastele mõeldud atraktsioone, kuid sellest alushariduse kvaliteet kindlasti ei kannata.
Et nii väike Ploomike kaob, on Kreegimäe sõnul paratamatu. Praegu käib seal 38 mudilast, kellest iga päev on kohal märksa vähem, vahel paarkümmend last.
«Linn vaatab haridusvõrku tervikuna, proovime leida võimaluse lastele saada alusharidust parimates tingimustes, seega mõistlikum on panna nad renoveeritud või vastselt renoveeritavatesse lasteaedadesse,» selgitas ta.
Tuleb otsida uus koht
Arutlusel oli ka Ploomikese rühmade ühendamine Meelespea lasteaiaga, seega oleks õppetöö saanud samas rütmis jätkuda. See plaan ei sobinud lapsevanematele, sest pakutud ruumid asuvad linna teises otsas, Ilmatsalu tänaval, ning rühmaruumid on ümber ehitatud korteritest.
«Seetõttu oligi mõistlikum pakkuda asendusruume Ploomikese lasteaia lähedal Variku koolis ning sügisel saavad lapsed jätkata selleks ajaks renoveeritud Ristikheina lasteaias või samuti lähedal asuvas Rukkilille või Piilupesa lasteaias,» sõnas Kreegimäe.
Mis puutub Ploomikeses au sees olnud Waldorfi pedagoogikasse, siis selgitas Kreegimäe, et linnal ei ole mõistlik hakata eraldi Waldorfi lasteaeda looma, sest selle niši on täitnud eralasteaed.
«On arusaadav, et igasugune ümberkorraldus, kas või lühikeseks ajaks, toob kaasa ebamugavusi,» märkis ta. «Kui õpetajad on toetavad, siis ka lapsed kohanevad kiiremini.»