Komandanditund kehtib vähemalt 30 järgmist päeva.
Elanikele on jagatud pommivarjendite nimekirjad. Koolid ja lasteaiad on suletud. Inna tütar käib kolmandas klassis. «Õpetajad elavad seda kõike väga üle. Kui see on su elus esimest korda, siis see ongi hirmus,» sõnab ta.
Inna Šulženko saatusega inimestel, kes 2014. aastal alanud sõja tõttu on Luganskist või Donetskist põgenenud, paistab see kõik kuidagi lihtsam. Nad on karastunud. Aga kui paljud inimesed üle terve Ukraina kogevad seda esimest korda elus!
Inna Šulženko kinnitas, et temal tõesti paanikat ei ole. «Kuidagi imelikult rahulikuna tunnen end. Annan endale aru, et kuidagi tuleb jälle hakkama saada. Ja siis teen seda, mida olen teinud varem: aitan inimesi, see motiveerib.»
Ta rääkis viimases videovestluses palju ja otsekui paisu tagant, ei pidanud pikki pause. «Aga see on täpselt niisama, nagu see algas meil Luganskis 2014. aastal. Algul pommitati relvaladusid, sõjaväeosasid. See algas nüüd täpselt samamoodi. Sa saad aru, et mitte midagi teha ei ole, taipad vaid, et tulla saab veel hullem,» kirjeldas ta.
«Nüüd ma küsin, kuhu on inimestel minna. Meie maa võetakse ära!»
Kui Inna Šulženko sai Luganskist Zaporižžje poole tulema 2014. aastal viimase rongiga, siis nüüd on tõele au andes siiski palju ka teisiti. «Nüüd näen, et tabamuse on saanud peaagu kõik Ukraina suured linnad. Nüüd ma küsin, kuhu on inimestel minna. Meie maa võetakse ära! Ma mõtlen ja imestan, kuidas küll meie seni kiidetud tugev Ukraina armee ei märganud neid õhurünnakuid, ei suutnud neid tõrjuda, ei tabanud ära seda momenti. Venemaa on saanud endale Krimmi, Luganski ja Donetski ... Nüüd juba on võetud Herson, varsti võidakse võtta Zaporižžje, siis Harkiv ... Venemaa võtab ja võtab ja võtab ja kogu maailm nagu ootaks ja vaataks seda pealt. See on nii ebaõiglane. See tunne, mis mind valdab, ei ole mitte hirm, vaid kodutus, see on veel hirmsam. Aga kui Venemaa võtab ära Ukraina, siis asub ta haarama ka järgmisi tükke nendest maadest, mis Ukrainaga piirnevad ...»