Lapsed vajavad psühhiaatri abi üha sagedamini, pandeemia ei ole ainus põhjus (1)

Jens Raavik
, ajakirjanik
Copy
Lastepsühhiaater Reigo Reppo sõnul on suureks probleemiks vanemad, kes ei pööra lapsele õigel ajal piisavalt tähelepanu, ja hiljem tullakse psühhiaatri juurde, sest lapsel on käitumisprobleemid.
Lastepsühhiaater Reigo Reppo sõnul on suureks probleemiks vanemad, kes ei pööra lapsele õigel ajal piisavalt tähelepanu, ja hiljem tullakse psühhiaatri juurde, sest lapsel on käitumisprobleemid. Foto: Sille Annuk

Aastast aastasse on järjest rohkem neid lapsi ja noori, kes on omadega sedavõrd puntras, et murede lahti harutamiseks on tarvis spetsialisti abi. Tihti jõuab noor juba enesevigastamiseni, enne kui keegi probleemi tõsidust märkab, ent ka siis on kuudepikkuste järjekordade tõttu keeruline pääseda psühhiaatri vastuvõtule.

Lastepsühhiaatreid on Eestis liialt vähe ja neil vähestel lasub seetõttu mitmekordne koormus. Üks neist, kelle töö on aidata lapsi ja noori, kel mured üle pea kasvanud, on Tartu ülikooli kliinikumi lastepsühhiaater Reigo Reppo.

Reigo Reppo, kuulda on olnud väiteid, et teismeliste ja noorte vaimne tervis on märgatavalt halvenenud. Milles see väljendub ja kui nukker olukord Eestis on?

Tagasi üles