«See mõte oli mind hakanud kummitama, kuigi viimased korralikud suusasõidud olid jäänud varasesse noorusesse,» põhjendas Teedema. Tema sõnul püsis esialgu idee elluviimise motivatsioon kõrgel, kuigi kogenud suusatreener Vahur Teppan oli ausalt välja öelnud, et tegu on väga hulljulge ettevõtmisega. Trotsida tuli ka teadmist, et pärast koormustesti oli spordiarst dr Anatoli Landõr soovitanud võtta sihiks pigem järgmise aasta maraton. Aga mõte oli juba küps ega lubanud loobuda.
«Treenima asudes harjusin üsna kiiresti mõttega, et mul pole lootustki 63 kilomeetrit läbida vähem kui kuue tunniga. Aga tahe end proovile panna jäi alles. Tõsi, mida lähemale maratonipäev nihkus, seda rohkem hakkas kohale jõudma teadmine, et ma ikkagi ei pruugi lõpuni jõuda.»
Viimasel kahel nädalal, mil ilm muutus kehvemaks, jäid Teedema treeningud napiks ja juhuslikuks ning tähtsa päeva hommikul asus ta stardipaiga poole teele juba üpris segaste tunnetega. «Sisendasin endale, et kuigi sõit saab olema raske, peaks mul rahuliku tempo puhul olema siiski lootust end mitte lõhki tõmmata ja enne finiši sulgemist pärale jõuda.»
Tegelikkus osutus raskemaks. Kuni Matu teeninduspunktini oli sõit vaat et mõnuski: aeglane, kuid sujuv, laskumistel sai kenasti energiat kokku hoida. Sealt järgmisse punkti jõudis Teedema aga vaid kümme minutit enne kontrollaja kukkumist ehk vaevu enne punkti sulgemist. Rada oli hakanud näitama oma keerulisemat iseloomu ning sõit muutus iga kilomeetriga aina raskemaks.