FOTOD JA VIDEOD 48. Tartu maratoni võitis rootslane Emil Persson (4)

48. Tartu maratoni võitis rootslane Emil Persson ajaga 2.33.06,7, kelle edumaa konkurentide ees püsis pikalt. Kiireim eestlane oli Henri Roos, kes sai 47. koha

Persson edestas maratoni vältel konkurente pikalt, finišijoont ületades oli võitja vahe järgmiste suusatajatega ligi neli minutit.

Norralane Nygaard sai kaela hõbeda ja rootslane Novak pronksi.

«Oli väga hea sõit, suusad olid samuti head ja eriti rahul olen ma viimase kümne kilomeetri üle,» sõnas Persson pärast finišijoone ületamist. «Võitmiseks tuleb keskenduda võidule terve sõidu jooksul ja olla oma võidus kindel juba enne finišijooneni jõudmist.»

Kiireim eestlane oli Henri Roos, kes sai võistlusel 48. koha, jäädes võitjale alla enam kui kolmeteistkümne minutiga (+13.14,1). Teise eestlasena finišeerus eelmise aasta võitja Kevin Põlluste (+13.55,7) ja kolmandana Pekingis võistelnud laskesuusataja Kalev Ermits (+21.20,3). 138. mehena ületas finišijoone jalgpallur Raio Piiroja.

Esikümme kuulus Tartu maratonil skandinaavlastele.