L, 28.01.2023

Elva vallas hukkus raskes liiklusõnnetuses keskealine mees

Henn Uuetoa
, ajakirjanik
Elva vallas hukkus raskes liiklusõnnetuses keskealine mees
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Leinaküünal.
Leinaküünal. Foto: Madis Veltman

Täna varahommikul juhtus Elva vallas raske liiklusõnnetus, kui sõiduauto Opel sõitis otsa teele jooksnud põdrale, kaldus vastasuunavööndisse ja põrkas kokku vastu liikunud Scania veokiga. 64-aastane Opelit juhtinud mees suri sündmuskohal, samavanune kaasas reisinud naine viidi kliinikumi.

Täna kella 5.40 ajal sai häirekeskus teate raskest liiklusõnnetusest Tartumaal Elva vallas Tartu-Viljandi-Kilingi-Nõmme maantee 13. kilomeetril. Tartu jaoskonna avariipolitseinik Mart Alupere täpsustas, et raskes liiklusõnnetuses osales sõiduauto Opel, milles oli kaks inimest, Scania veok, milles vaid juht, ning teele jooksnud põder. 

«Raske kokkupõrke tagajärjel sai Opeli roolis olnud 64-aastane mees kahjuks sedavõrd raskelt viga, et suri sündmuskohal. Tema masinas kaasa sõitnud 64-aastane naine sai õnnetuses niisamuti viga ning meedikud viisid ta TÜ kliinikumi. Veokijuht viga ei saanud,» selgitas Alupere.

Alupere rääkis, et sündmuskohalt kogutud esmase info järgi liikus sõiduauto Opel Vectra varahommikul Puhjast Tartu poole, kui sellele jooksis ootamatult ette põder. «Opel kaldus vastassuunavööndisse ning põrkas kokku Tartu poolt talle vastu liikunud Scania veokiga. Pärast kokkupõrget paiskusid mõlemad masinad eri teepooltele kraavi ja sulgesid avariikohas ühe sõidusuuna. Teele jooksnud suuruluk hukkus,» kirjeldas sündmuskohal töötanud avariipolitseinik.

Päästeameti info järgi tuli õnnetuses hukkunud mees avariilisest sõidukist välja lõigata. Samuti kõrvaldasid päästjad sündmuskohal auto süttimisohu ning peatasid veoauto kütusepaagi lekkimise. Kraavi voolas umbes 100 liitrit kütust, millest teavitati keskkonnaametit.

Politsei selgitas, et mõlemal sõidukijuhil on juhtimisõigus ja sõidukite rehvid vastasid nõuetele. Veokijuht oli kaine, sõidukijuhi kainus selgitatakse ekspertiisis.

Õnnetus juhtus teelõigul, kus suurim lubatud piirkiirus on 90 km/h. Tegu oli pika sirge ja küllalt hea nähtavusega teelõiguga. Teekate oli õnnetuse hetkel kuiv ning libedust ei olnud.

Liiklus õnnetuspaigas on taas mõlemal suunal avatud.

Tänavu on Eesti teedel juhtunud 102 inimkannatanuga liiklusõnnetust, milles hukkus üheksa ja sai viga 117 inimest.

Märksõnad
Tagasi üles