R, 3.02.2023

GALERII ⟩ Kas aastaringne rattaliiklus on Tartus üldse võimalik? Praegu tundub, et ei ole

Ametnik: teed ei ole isepuhastuvad.
Kas aastaringne rattaliiklus on Tartus üldse võimalik? Praegu tundub, et ei ole
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Tartlane Kalev Kalvi väntab igapäevaselt maha vähemalt 3 kilomeetrit, ent nii halvas seisus teid, kui need olid esmaspäevasel pärastlõunal, ta varem näinud pole.
Tartlane Kalev Kalvi väntab igapäevaselt maha vähemalt 3 kilomeetrit, ent nii halvas seisus teid, kui need olid esmaspäevasel pärastlõunal, ta varem näinud pole. Foto: Kristjan Teedema/Tartu Postmees

Nädalavahetusel üle Eesti rullunud tormi ajal maha sadanud paksule lumele tuli veel esmaspäevalgi lisa, mistõttu kestavad teehoolduses kiired ajad ning sahad kõikjale korraga ei jõua. Kui autoga liiklejail pole seni olnud Tartus nuriseda märkimisväärset põhjust, siis talvist rattasõitu armastavad inimesed on suures hädas – teatud teelõikudel pole teist võimalust kui sõiduriista käe kõrval lükata.

Aasta ringi jalgrattaga tööle käiv Kalev Kalvi kirjeldas esmaspäeva lõuna paiku Tartu Postimehele, et kui väiksematel teedel on võimalik veel kuidagi sõita, siis tiheda liiklusega tänavatel peab ratast lükkama. «Teed on nii halvasti puhastatud, et ei mahu kuskil sõitma. Täna on kohe eriti hull, varem pole veel nii keeruline olnud,» rääkis Kalvi, kes ise kojamehena töötab.

Märksõnad
Tagasi üles