Tartu lukumaadlejad tulid Soome võistluselt tagasi viie medali võrra raskemana

Liina Ludvig
, ajakirjanik
Soomest naasesid võidukalt (vasakult) Karlis Kaschan (kahekordne pronks), treener Tanel Adson, Sirje Joala (kahekordne kuld), Carlos Anti Koemets, Ago Visak (pronks). Foto: Alistamise Akadeemia

Laupäeval Soomes, Jyväskyläs toimunud lukumaadluse ehk Brasiilia jiu-jitsu võistlusel Jyväskylä No-Gi Open Round Robin osalenud Alistamise Akadeemia klubi sportlased naasid viie medaliga. Kokku osales võistlusel 34 sportlast Soomest, Venemaalt ja Eestist.

Võistlus toimus naistel kahes vööklassis: valged vööd ja eliit (värvilised vööd). Mehed võistlesid kolmes vööklassis: valged, sinised ja eliit (alates lillast vööst).

Naiste värviliste vööde arvestuses teenis topeltkulla sinise vööga Sirje Joala, võites kõik matšid enda kaaluklassis (-60 kilo) ja avatud klassis. Kokku teenis neiu kaheksa võitu.

Meeste valgete vööde arvestuses sai -80 kilo arvestuses pronksi Ago Visak, 80+ kilo arvestuses ja avatud klassis sai pronksmedalid kaela Karlis Kaschan.

Võistlus toimus Jyväskyläs asuvas FX Jiujitsu klubis, kus peatreener on eestlane Martin Aedma, kes ühtlasi on esimene Brasiilia jiu-jitsu musta vöö saanud eestlane.

Alistamise Akadeemia on Tartus tegutsev brasiilia jiu-jitsu klubi, mis avati 2020. aasta sügisel. Uuesti saab klubi sportlastele kaasa elada juba veebruaris Euroopa meistrivõistlustel Roomas.