K, 8.02.2023

TARTU TULEMINE ⟩ Raudteelaste klubi kerkis noorte algatusel

Raimu Hanson
, ajakirjanik
Raudteelaste klubi kerkis noorte algatusel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Muinsuskaitseameti kultuuriväärtuste registri fotokogus on pilt aastast 1961, kui H. Heidemanni ehk praegusele J. Kuperjanovi tänavale kerkis raudteelaste klubi.
https://register.muinas.ee/public.php?menuID=photolibrary-cmtype-47&action=view&id=2736
Muinsuskaitseameti kultuuriväärtuste registri fotokogus on pilt aastast 1961, kui H. Heidemanni ehk praegusele J. Kuperjanovi tänavale kerkis raudteelaste klubi. https://register.muinas.ee/public.php?menuID=photolibrary-cmtype-47&action=view&id=2736 Foto: Veljo Ranniku

Kuuendat talve ei idane ega pealtnäha veel ka mädane üks suur ruumikas hoone vaksali lähedal. Lihtsalt seisab tühjalt. Aastail 1994–2015 tegi ERM seal näitusi, veel varem aga oli see tuntud kui raudteelaste klubi, millega oma nooruses oli tihedasti seotud hilisem Tartu kultuuritöötajate ametiühingu esinaine Karin Preiman. Ta oli ka selle maja ehitamise üks algatajaid.

Kultuur oli Karinile lähedane juba siis, kui ta oli alles Kangur. Sügisel 1956 oli neiu Tartu linna miilitsaosakonna sekretär-masinakirjutaja ja oli ka aktiivne kommunistliku noorsooühingu liige. Tema aktiivsus paistis silma eeskätt selle poolest, et ta korraldas miilitsatöötajatest rahvatantsurühma ja kutsus juhendajaks linna kultuurihoone tantsujuhi Kusta Rodima.

Raudteenoorte juht

Märksõnad
Tagasi üles