N, 21.09.2023

Asjaosalised muretsevad, aga ebavõrdsus taksoturul püsib

Jüri Saar
, arvamustoimetaja
Facebook
Comments
Tartu taksojuhid Erik Rosenthal ja Aivar Nisu (autos) on aastaid tagunud rauda, et erinevatele taksodele kehtestataks ühtsed reeglid. Seni tulemust pole.
Tartu taksojuhid Erik Rosenthal ja Aivar Nisu (autos) on aastaid tagunud rauda, et erinevatele taksodele kehtestataks ühtsed reeglid. Seni tulemust pole. Foto: Margus Ansu

Kaht suppi ühes potis keeta ei saa, võttis Tartu ühistranspordi peaspetsialist Madis Oona kokku praeguse olukorra, kus klassikalised ehk nn kiisutaksod peavad vastama ühistranspordiseaduses toodud ühtedele nõuetele ja äpitaksodele on hoopis isereeglid. Ent seal potis on veel kolmas «supp», olukorra vastu protestiv Elektritakso (vt TPM 7.1). «Aga eesmärk on ju kõigil sama: sõita teenust pakkuva autoga kodust kuhugi ja kusagilt koju,» nentis Oona.

Talle sekundeerib tänase lehe arvamusküljel autoettevõtete liidu tegevdirektor Villem Tori mõttega, et ka Bolt pakub ikka vana head taksovedu, mitte teleporteerimist, ja miks siis teha vahet selle põhjal, kuidas taksot tellitakse.

Hinnaselgus

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles