Kõige kallimad lapsed kasvavad Tartus

Jens Raavik
, ajakirjanik
Copy
Eile pärastlõunal olid Naerumaa lasteaia mudilased tubased. Et neil tegevust oleks, tuleb vanematel kuus välja käia üsna kopsakas summa.
Eile pärastlõunal olid Naerumaa lasteaia mudilased tubased. Et neil tegevust oleks, tuleb vanematel kuus välja käia üsna kopsakas summa. Foto: Sille Annuk

Möödunud aasta lõpus otsustas Tartu linnavalitsus 2025. aastani külmutada lasteaia kohatasu, mida muidu igal aastal on järk-järgult tõstetud. Ent hoolimata sellest on tartlastel märksa kulukam lapsi kasvatada kui mõnes lähedal asuvas linnas või vallas, hinnad erinevad kohati suisa mitu korda.

Tartu linnas tuleb vanematel võsukese lasteaiakoha eest tasuda rekordilised 81 eurot kuus, samal ajal saab Peipsiääre valla mudilane sama raha eest alusharidust omandada kaheksa kuud.

Peipsiääre valla haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Bianka Makoidi sõnul on sealsete lasteaedade tasud madalad vallavolikogu otsusega, kuid on tulnud jutuks, et hindu võiks tõsta. «Praegu on tõesti kohatasu kümme eurot, aga see võib tänavu tõusta,» nentis Makoid.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles