Viimast päeva saab kandideerida Tartu linna noortevolikogusse

Tartu Postimees
Copy
Tartu noortevolikogu liikmed.
Tartu noortevolikogu liikmed. Foto: Ketlin Lääts

Jaanuari lõpus toimuvad neljandad Tartu linna noortevolikogu valimised. Kandidaate oodatakse avaldusi saatma veel täna, 19. jaanuari õhtuni.

Tartu linna noortevolikogusse saavad kandideerida 14–20-aastased Tartus õppivad noored, kes soovivad Tartu tegemistes kaasa rääkida. Noortevolikogu ei tee poliitikat, vaid korraldab üritusi ja arutelusid spetsialistidega, teeb uuringuid noortelt noortele ja esitab ettepanekuid.

Näiteks 2021. aastal said just noortevolikogu ettepanekul hääletada kaasaval eelarvel esimest korda ka need 14–17-aastased noored, kellel puudub Tartus sissekirjutus, aga kes õpivad Tartu üldhariduskoolis või kutseõppeasutuses.

«Noortevolikogu annab võimalusi linna, noorte ja mis kõige tähtsam, enda arendamiseks. Lisaks sellele on võimalik luua kustumatuid mälestusi ja hindamatuid kogemusi,» ütles Tartu linna noortevolikogu esimees Liisi Haljasorg.

Tartu linna noortevolikokku kuulub kuni 15 liiget ning sellesse võivad kuuluda ja selle liikmeid valida Tartu linnas elavad või õppivad noored. Noortevolikokku kandideerimiseks tuleb esitada elektrooniline sooviavaldus Tartu linnaportaalis. Avalduse esitamiseks tuleb ennast identifitseerida ID-kaardi, mobiili-ID või Smart-ID kaudu. Kandideerimine on avatud 19. jaanuarini.

Tartu linna noortevolikogu kandidaatide valimised toimuvad 26.–28. jaanuaril. Hääletada saab volis.ee keskkonnas, Raekoja infopunktis, linnaraamatukogus ja filiaalides, Tartu noorsootöö keskuse majades (Lille, Anne, Ilmatsalu) ning Tartu kaubamajas.

Tagasi üles