Heljo Pikhof: Eesti inimesed on mõne vaba päeva lisaks ära teeninud

Heljo Pikhof
, riigikogu liige ja SDE aseesimees
Copy
Heljo Pikhof
Heljo Pikhof Foto: Erakogu

Nädalavahetusele langenud rahvuspüha või riigipüha eest tuleks anda lisapuhkepäev ja sellekohane eelnõu jõudis riigikogu menetlusse.

Eesti rahvas on töökas. See paljukorratud tõdemus pole mingi müüt: tüüpiline eestlane, kellele luterlik töömoraal on ajast aega omane olnud, on tõepoolest töökas ja kohusetundlik. Ja kui võrrelda Eestit teiste Euroopa riikidega, siis meie inimesed teevad keskmisest enam nii tööpäevi kui töötunde. Ajaliselt töötatakse rohkem Eestis, Kreekas, Leedus, Ungaris ja Poolas ning vähem Prantsusmaal, Taanis, Rootsis, Saksamaal ja Norras. OECD uuringu kohaselt töötati 2018. aastal Eestis keskmiselt 1748 tundi, Lätis 1699 ja Soomes 1555 tundi töötaja kohta.

Töömurdmisel on ka selged varjuküljed. Me kõik teame arvukalt lugusid tööstressi laastavast mõjust ja sellest, kuidas liigse rassimise tõttu rikkusid inimesed oma tervise. Surnuks töötamine ei ole ju auasi või kangelastegu. Ülemäärane tööelule pühendumine on sageli põhjuseks, miks peresuhted kiiva kisuvad ja lapsed tunnevad, et vanematel ei ole nende jaoks aega.

Tagasi üles