T, 31.01.2023

GALERII ⟩ Ametnikud asuvad ohtlike ehitiste omanikke korrale kutsuma

Liina Ludvig
, ajakirjanik
Ametnikud asuvad ohtlike ehitiste omanikke korrale kutsuma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Suvel teatati TTJA-le, et Jaama 195 mänguväljakul on ohtlik nõukogudeaegne liumägi. Kuigi roostes liumägi on sealt nüüd kadunud, vaatab koha üle TTJA mänguväljakute spetsialist.
Suvel teatati TTJA-le, et Jaama 195 mänguväljakul on ohtlik nõukogudeaegne liumägi. Kuigi roostes liumägi on sealt nüüd kadunud, vaatab koha üle TTJA mänguväljakute spetsialist. Foto: Sille Annuk

Eestis on hulk hooneid – enamasti nõukogude ajast –, mida keegi ei kasuta ega hoolda. Sageli pääseb neisse seni sisse, ilma et veendutaks, kas mahajäetud ehitis on ikka ohutu.

Eestis on hulga hooneid – enamasti nõukogude ajast –, mida keegi ei kasuta ega hoolda. Sageli pääseb neisse seni liikvele, ilma et veendutaks, kas mahajäetud rajatis on ikka ohutu.

Tarbijakaitse ja tehnilise järelvalveamet (TTJA) kutsus möödunud aasta suvel üles kõiki Eestis liikuvaid inimesi ohtliku ilmega hooneid märkama ja neist teada andma. Kampaania «Teavita ohtlikust ehitisest» jooksul edastati ametile 215 teadet, nendest 93 puhul on tänaseks tuvastatud potentsiaalne oht.

Nende hulgas on nii mahajäetud põllumajandushooneid, linnaruumi rajatisi, mänguväljakuid kui ka elamuid. Kogunenud teadete põhjal otsustab TTJA, kas rajatis on sedavõrd ohtlik, et sellele ligipääsu tuleks hoone omanikul tõkestada.

Märksõnad
Tagasi üles