E, 5.12.2022

Nõo uus vallajuht Maano Koemets asub koole ja lasteaedu kitsikusest päästma

Armas Riives
, reporter
Nõo uus vallajuht Maano Koemets asub koole ja lasteaedu kitsikusest päästma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Äsja ametisse valitud Nõo vallavanem Maano Koemets seisab Uuta külas Elva ja Nõo valla piiril. Nende kahe valla muresid asub ta järgmisel neljal aastal lahendama.
Äsja ametisse valitud Nõo vallavanem Maano Koemets seisab Uuta külas Elva ja Nõo valla piiril. Nende kahe valla muresid asub ta järgmisel neljal aastal lahendama. Foto: Margus Ansu

Nõo vallavolikogu valis peale 28 aastat võimul olnud Rain Sangernebot uueks juhiks Elva valla valimisliidu esinumbri ja vallavolikogu liikme Maano Koemetsa (53). Varem on ta olnud kaheksa aastat Rannu vallavanem ja viimased neli aastat Elva vallavolikogu esimees. Uue vallavanema peamiseks ülesandeks saab kasvavas vallas lasteaia- ja koolikohtade nappuse ning nigelate bussiühenduste probleemi lahendamine.

Nõos on üks suurim maapõhikool. Selle taustal kasvab nii lasteaia- kui koolikohtade puudus. Mida uus vallavõim selle leevendamiseks teeb?

Tõsi, kohti jääb järjest rohkem puudu. Lasteaias on praegu vähemalt kolme-nelja rühma jagu ruume vajaka. Plaan on kas olemasolevat lasteaeda laiendada või ehitada uus. Uurime rahvastikuprognoose, kui palju ruume vajame, et otsuseid põhjendada. Ajalises plaanis jääb ehitus ilmselt 2023. aastasse. Seni tuleb hakkama saada praeguste lasteaiaruumidega. Sügisel on plaanis avada ka lastehoid, selleks raha on, aga ruume peame veel otsima.

Märksõnad
Tagasi üles