K, 30.11.2022

Galerii ⟩ Külmalinn täitus nädalavahetusel tantsuga

Lisatud võistluse tulemused
Külmalinn täitus nädalavahetusel tantsuga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Jõgeval spordihoones Virtus peeti laupäeval ja pühapäeval suur tantsuvõistlus Dancestar, kus osalejaid oli ligi 1300. Jõgeval peetud võistlus andis Eesti tantsukoolide ja-stuudiote kasvandikele üle pika aja võimaluse suurel laval oskusi näidata.

Võistluse korraldaja, Jõgeva tantsukooli Cestants juht Kristel Saar sõnas, et koroonaviiruse levikust tingitud piiranguid silmas pidades oli üsna keeruline sedavõrd suurt tantsuvõistlust korraldada. Samas kiitis ta korraldusmeeskonda ja ka pealtvaatajaid, kes täitsid kõiki nõudeid vastu vaidlemata. «Kui silmaga tribüünile pilku peale heidan, siis on hea meel näha, et kõigil on korralikult maskid ees,» jagas Kristel Saar kiidusõnu.

Viirus jättis jälje ka osalejate nimekirja, sest esialgu oli end üles andnud ligi 1400 tantsijat, kuid nii mõnedki klubid ja tantsukoolid pidid osalemisest loobuma. «Loomulikult on kurb, kui võistluspäeva hommikul keegi osalejatest teatab, et nad ei saagi tulla, sest võistluseks on kõik tantsijad väga palju vaeva näinud,» sõnas Saar. 

Samas oli tal hea meel, et üle pika aja oli võimalik korraldada sedavõrd osalejaterohke võistlus. «Koroonaaeg on paratamatult jätnud oma jälje, võistlejad pole saanud piisavalt lavakogemust ning sel on oma mõju tantsijate enesekindlusele,» lisas Saar.

Korraldajaklubi Cestants oli koduvõistlusel esindatud ligi saja tantsijaga. Kristel Saar kiitis oma klubi tantsijaid. «Põnev on jälgida, kuidas meie tantsijad on arenenud ning kuidas kaua harjutatud kavad suurel laval paistavad,» rääkis Saar.

Ka Tartu Shaté tantsukool oli Jõgeva võistlusel suure hulga tantsijatega esindatud. Kahel võistluspäeval osales neid ligi 160. Shaté tantsukooli juht Krõõt Kiviste sõnas pühapäevase võistluspäeva keskel, et seni on tema tantsukooli kasvandikel hästi läinud. Esimesel võistluspäeval õnnestus võtta Shaté tantsukooli õpilastel hulganisti poodiumikohti.

Kõrgeid kohti nopiti näiteks kaasaegse tantsu soolokategoorias. «Autasustamisel tehti juba nalja, et peame hakkama uut auhinnariiult ehitama,» sõnas Kiviste muigega. 

Kivistel oli hea meel, et üle pika aja saavad tantsijad jälle suurel laval näidata oma kava, näha nii enda oskusi ja võrrelda enda esinemist teistega.  Koroonaviiruse piirangutsest tingitult ei ole suuri tantsuvõistlusi juba pikka aega peetud. Ka Jõgeva Dancestar võistlus toimus tänavu pärast aastast pausi. Mullu aasta algul tuli võistlus koroonaviiruse levikust tingitud piirangute tõttu ära jätta, toona peeti Dancestar võidutantsimine hoopis veebi vahendusel. 

«See on üle pika aja taas üks hea võimalus tantsijatel suurel laval esineda, õnneks on Jõgeva Tartule lähedal ja võistlus on väga hästi korraldatud,» jagas Kiviste kiidusõnu võistluse korraldajatele.

Shaté tantsukooli juht sõnas, et lisaks esinemiskogemusele annab suurel tantsuvõistlusel osalemine võimaluse lastel taas koos käia. «Juba see bussisõit võistlustele ja tagasi, koosviibimise rõõm, on lastele väga tähtis, sellest on  pikalt puudust tuntud,» sõnas Kiviste.

Cestants Jõgeva Dancestar 2022 parimad

All latin soolo

1.  Olga Lans, Casa de Baile GLance team

2. Jaanika Raik, Dance Republlic Tantsukool

All latin tähelend soolo

1. Loore Vare, DanceAct Tantsustuudio

2. Berit Truuts, DanceAct Tantsustuudio

3. Maris Meeru-Korts, Tantsukool Cestants

All latin tähelend duo

1. Krislen Suurpere ja Kirke Nora Pärlin, DanceAct Tantsustuudio

Bachata grupid

1. Casa de Baile GLance team

2. Tantsukool Cestants

3. Casa de Baile GLance team

Kaasagne tants soolo, noored I

1. Lissel Lõhmus, Tähtvere Tantsukeskus

2.  Katariina Veering, Stuudio dotE Tantsukool

3.  Renata Kallasmaa, Tantsustuudio Dance Dream

Kaasaegne tants soolo, noored II

1. Linda-Liisa Kamsakann, Stuudio dotE Tantsukool

2.  Liisi Karolin Kolk, Stuudio dotE Tantsukool

3. Ly Lindepuu, Shaté Tantsukool

Kaasagene tants soolo, täiskasvanud

1. Veronika Sadkevitš, FACE Tantsukool

2. Jane Pärn, Shaté Tantsukool

3. Lotta Laureen Loo, S-Stuudio

Kaasagene tants, suur grupp, noored I

1. Spordiklubi Nord

2. Rapla Tantsustuudio

3. Error Tantsukool

Kaasaegne tants, suur grupp, noored II

1. Shaté Tantsukool

2. Stuudio dotE Tantsukool

3. Shaté Tantsukool

Kaasaegne tants, tähelend, duo, noored I

1. Joanna Marii Ehasalu ja Liisa Sild, Solare Tantsuklubi

Kaasaegne tants, tähelend, duo, noored II ja täiskasvanud

1. Elis-Gertrud Laansoo ja Liise Kullamaa, Tähtvere Tantsukeskus

2. Kristin Masing ja Ketlin Papp, Shaté Tantsukool

3. Lotta Laureen Loo ja Karoliine Käsper, S-Stuudio

Kaasaegne tants, tähelend, soolo, noored I

1. Kerttu Kaur, Tantsukool Cestants

2. Janelle Paavel, Tantsukool Cestants

Kaasaegne tants, tähelend, soolo, noored II

1. Keitrin Lepaste, Shaté Tantsukool

2. Liselle Kirsipuu, Shaté Tantsukool

3. Ly Lindepuu, Shaté Tantsukool 

Kaasaegne tants, tähelend, soolo, täiskasvanud

1. Jane Pärn, Shaté Tantsukool

2. Hermiina Prave, Tantsukool Cestants

3. Elina Orlova, Casa de Baile GLance team

Kaasagene tants, väike grupp, noored I

1. Shaté Tantsukool

2. spordiklubi Nord

3. tantsukool HOP Dance

Kaasaegne tants, väike grupp, noored II ja täiskasvanud

1. Error Tantsukool

2. Tantsukool Cestants

3. Tantsutrupp Föönix

Lüüriline jazz, soolo, lapsed

1. Kaisa Kristin Kangro, Solare Tantsuklubi

2. Teele Nõmmik Koit tantsukool

3. Birke Leichner, Rapla Tantsustuudio

Lüüriline jazz, soolo, noored I

1. Angelica Bolhovitina, Tantsuteater Polly

2. Kirke Rääk, Tantsukool Cestants

3. Ketri Taaber, Shaté Tantsukool

Lüüriline jazz, soolo, noored II ja täiskasvanud

1. Jane Tiits, Rapla Tantsustuudio

2. Liselle Kirsipuu, Shaté Tantsukool

3. Melanie Sulp, Shaté Tantsukool

Lüüriline jazz, suur grupp, lapsed ja noored I

1. Tantsuteater Polly

2. Rapla Tantsustuudio

3. Rapla Tantsustuudio

Lüüriline jazz, suur grupp, noored II

1. VK Janika

2. Rapla Tantsustuudio

3. LifeDance Studio

Lüüriline jazz, tähelend duo, noored I ja II

1. Liisi Karolin Kolk ja Lauren Etverk, Stuudio dotE Tantsukool

2.  Jekaterina Kutepova ja Jekaterina Nelidova, Tantsuteater Polly

3. Elizaveta Barabanova ja Darja Ivanova, Tantsuteater Polly

Lüüriline jazz, tähelend, soolo, lapsed

1. Klaudia Helena Kask, Stuudio dotE Tantsukool

2. Teele Nõmmik, KOIT Tantsukool

3. Marta-Maria Kesa, Tantsukool Cestants

Lüüriline jazz, tähelend, soolo, noored I

1. Angelica Bolhovitina, Tantsuteater Polly

2. Jessica Trei, Tantsukool Cestants

3. Kirke Rääk, Tantsukool Cestants

Lüüriline jazz, tähelend, soolo, noored II

1. Mirt Marleen Pevkur, Stuudio dotE Tantsukool

2. Keitrin Lepaste, Shaté Tantsukool

3. Melanie Sulp, Shaté Tantsukool

Lüüriline jazz, väike grupp, noored I

1. Shaté Tantsukool

2. Ciara Tantsukool

3. Shaté Tantsukool

Lüüriline jazz, väike grupp, noored II

1. Tantsuteater Polly

2. Tantsuteater Polly

3. Tantsukool Cestants

Disko duo, noored I ja II

1. Gerli Ogga ja Anna-Liisa Ohaka, Rapla Tantsustuudio

2. Arphine Pogosjan ja Elisabeth Kasper, V.A.T Stuudio

3. Annabel Vokk ja Christina Bogoslovski, Võimlemis-ja tantsuklubi «Keeris»

Disko soolo, lapsed ja noored I

1. Alandra Sukamägi, Tähtvere Tantsukeskus

2. Martha Paltseri, Tähtvere Tantsukeskus

3. Kristella Põlluste, Tähtvere Tantsukeskus

Disko soolo, noored II ja täiskasvanud

1. Maria Kösler, Tähtvere Tantsukeskus

2. Maribel Leppik, V.A.T Stuudio

3. Elisabeth Kasper, V.A.T Stuudio

Hip-hop soolo, lapsed

1. Dominic Sütt, Bertram Studios

2. Miina Maria Link, Stuudio dotE Tantsukool

3. Emma-Riin Sokk, Stuudio dotE Tantsukool

Hip-Hop soolo, noored I

1. Emili Mirtel Markov, RN Stuudio

2. Kaisa Maria Kostabi, Bertram Studios

3. Paula Oga, Tähtvere Tantsukeskus

Hip-hop soolo, noored II ja täiskasvanud

1. Veronika Sadkevitš, FACE Tantsukool

2. Christopher Meier, FACE Tantsukool

3. Kris-Matthias Randoja, Stuudio Dream Power

Hip-hop, suur grupp, lapsed

1. Tähtvere Tantsukeskus

2. Bertram Studios

3. Stuudio dotE Tantsukool

Hip-hop, suur grupp, noored II

1. DanceAct Tantsustuudio

2. Tantsustuudio Dance Dream

Hip-hop tähelend, soolo, noored I

1. Kaisa Maria Kostabi, Bertram Studios

2. Emili Mirtel Markov, RN Stuudio

Hip-hop, väike grupp, noored I

1. Solare tantsuklubi

Show, soolo, lapsed

1. Birke Leichner Rapla Tantsustuudio

2. Kristella Kruto, Solare Tantsuklubi

3. Meriia Vestmann, Solare Tantsuklubi

Show, soolo, noored I

1. Lissel Lõhmus, Tähtvere Tantsukeskus

2. Martha Paltseri, Tähtvere Tantsukeskus

3. Melani Lõhmus, Shaté Tantsukool

Show, soolo, noored II

1. Anna-Liisa Ohaka, Rapla Tantsustuudio

2. Lota Kalberg, Shaté Tantsukool

3. Kris-Matthias Randoja, Stuudio Dream Power

Show, suur grupp, lapsed

1. Tantsuteater Polly

2. Mehhiko rütmides KNLM tantsukollektiiv ZAGADKA

3. Tähtvere Tantsukeskus

Show, suur grupp, noored I

1. Tantsuteater Polly

2. Shaté Tantsukool

3. Tantsuteater Polly

Show, suur grupp, noored II

1. Tantsuteater Polly

2. Shaté Tantsukool

3. Shaté Tantsukool

Show, väike grupp, lapsed

1.  Tantsuteater Polly

2.  Koit Tantsukool

3.  Koit Tantsukool

Show, väike grupp, noored I

1. Võimlemis-ja tantsuklubi «Keeris»

2. Võru Tantsukeskus

3. Tantsukool Cestants

Show, väike grupp, noored II ja täiskasvanud

1. Tantsukool SK Finess

2. FACE Tantsukool

3. Võimlemis-ja tantsuklubi «Keeris»

Kõikide kategooriate tuleviku tähed, ehk kõige nooremad esinejad said võistlusel eripreemiad.

Allikas: tantsukool Cestants.

Märksõnad
Tagasi üles