L, 1.10.2022

Külmalinnas Jõgeval peetakse homme talvetralli

Tartu Postimees
Külmalinnas Jõgeval peetakse homme talvetralli
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jõgeval peetud külmatrall 2021. aastal.
Jõgeval peetud külmatrall 2021. aastal. Foto: Marge Tasur

Laupäeval, 15. jaanuaril leiab Jõgeval aset külmalinna talvetrall. Jõgevale kui Eesti külmarekordi hoidjale pühendatud sündmusi on Jõgeval korraldatud juba 2008. aastast ning tänavugi on kavas talvised võistlused, nende hulgas jääpurika sulatamise võistlus.

Tegevused algavad kell 15 Jõgeva Piiri pargi kruusaaugus. Tantsurõõmu pakuvad Tuvi ja Rebane ehk Monika Tuvi ja Rainer Rebane. Lastele on kavas talvised võistlused ning suusahüppeid saab teha Marumäel. Ringi tuiskab hobusaan ning koduloomadega saab tutvust teha miniloomaaias.

Ka saab maitsta lõkkes küpsetatud kartulit «Jõgeva kollane» ning külma peletada kuuma teega. Talvetrall kulmineerub tuleetendusega. Tuletantsijad Krista Palm ja Fire Dance süütavad kuuselõkke.

Jõgeva linn kannab külmalinna tiitlit põhjusega: 1940. aasta 17. jaanuaril registreeriti Jõgeva ilmajaamas Eesti külmarekord -43,5 °C, mis on püsinud praeguseni. Ühtlasi tähistatakse külmalinnas jaanuari keskpaiku talvetralliga eelolevat taliharjapäeva, mil talve selgroog murdub ning aeg hakkab vaikselt kevade suunas liikuma.

Saabunud sulailma tõttu on siiski tulnud enamasti võistelda sügavkülmikus valmistatud kunstpurikate sulatamises. Ka tänavu on ilmaennustuse järgi otsustades võimalik ainult purikate sulatamine.

Talvetralli korraldavad MTÜ Miinus 43,5, Jõgeva kultuurikeskus ja Jõgeva vallavalitsus.

Märksõnad
Tagasi üles