P, 29.01.2023

Tartu aasta sportlased on Julia Beljajeva ja Rasmus Mägi

Henn Uuetoa
, ajakirjanik
Tartu aasta sportlased on Julia Beljajeva ja Rasmus Mägi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartu aasta sportlased vehkleja Julia Beljajeva ning kergejõustiklane Rasmus Mägi.
Tartu aasta sportlased vehkleja Julia Beljajeva ning kergejõustiklane Rasmus Mägi. Foto: Madis Veltmann

Tartu linna ja Tartumaa spordiekspertidest koosnev ühiskomisjon valis spordivaldkonnast saabunud ettepanekute põhjal välja möödunud spordiaasta parimad Tartu linna ja Tartumaa sportlased. Need on naiste arvestuses olümpiavõitja Julia Beljajeva, meestest oli edukaim olümpiamängudel finaali jooksnud kergejõustiklane Rasmus Mägi.

Aasta parimaks naissportlaseks valiti ühel häälel epeenaiskonnaga olümpiavõitjaks tulnud ning individuaalturniiri seitsmenda koha omanik Julia Beljajeva. Seejuures saab Julia Beljajeva ka 2021. aasta tulemuste eest Tartumaa Sporditähe austava tiitli. Möödunud aasta parimaks meessportlaseks osutus aga 400 meetri tõkkejooksu Eesti rekordit parandanud ning maailmarekordiga päädinud olümpiafinaalis seitsmendaks tulnud Rasmus Mägi. 

«Kuigi eelmine aasta oli edukaim Tartu vehklejatele, toodi Tartusse medaleid veel mitmel spordialal, näiteks jõutõstmises, veemotos, tantsus, jalgrattaspordis, võimlemises. Aasta oli edukas ka linna esindusvõistkondadele – jäähokis ja võrkpallis võideti nii Eesti meistri tiitel kui ka karikavõistlused, korvpallis tuli Tartusse karikavõit,» kommenteeris Tartu abilinnapea Lemmit Kaplinski.

Samuti saavad tunnustuse noorsportlased, aasta silmapaistvaim võistkond ning treener.

Aasta noorsportlase tiitli pälvisid vehkleja Susanne Lannes ja jalgrattur Madis Mihkels, kes mõlemad said omavanuste maailmameistrivõistlustelt pronksmedali. Aasta võistkonna tiitel läheb VK Rütmika Siidisabade võimlemisrühmale, kelle möödunud aasta säravaim tulemus oli Euroopa meistrivõistlustel saavutatud hõbemedal juunioride vanuseklassis.

Aasta treeneriks valiti vehklemistreener Natalja Kotova, kelle käe all treenivad nii Julia Beljajeva kui ka Susanne Lannes. Ka aasta sporditeo auhind läheb vehklejatele. Komisjoni tunnustas Tartu Spordiseltsi Kalev pikaaegse järjepideva töö eest selle spordiala edendamisel, mis on viinud rahvusvahelise eduni.

Tartu linnapea ja Tartumaa omavalitsuste liidu juhatuse esimees tänavad ja õnnitlevad Tartu ja Tartumaa spordiaasta parimaid 27. jaanuaril toimuval pidulikul vastuvõtul Eesti Rahva Muuseumis.

Märksõnad
Tagasi üles