Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
tartu

Nõo lihatööstus ja maaülikool otsivad innovaatilist lihatoodet

Võidukas meeskond pälvib Nõo lihatööstuse asutaja Toomas Kruustüki nimelisest auhinnafondist 5000 eurot. FOTO: Kristjan Teedema

Nõo lihatööstus ja Eesti maaülikool käivitavad Eesti esimese lihahäkatoni, kuhu oodatakse osalema toiduhuvilisi, kes hakkavad looma uut lihatoodet või tootesarja.

Võidumeeskond, kes lansseerib eduka toote hiljemalt 2022. aasta lõpuks, pälvib Nõo lihatööstuse asutaja Toomas Kruustüki nimelisest auhinnafondist 5000 eurot, teatas ettevõte.

Lihahäkatonile on oodatud osalema kõik toiduhuvilised, nende hulgas näiteks professionaalsed kokad, toitlustuse, toidutehnoloogia või kokanduse õpilased ja tudengid, toiduajakirjanikud ja- blogijad, aga ka inimesed, kellele meeldib lihtsalt kodus kokata või ise retsepte välja mõelda. Lihahäkatonile registreerimine toimub ühe- kuni kolmeliikmelistes meeskondades.

Konkursile oodatakse ideid toodetest, mis oleksid tööstuslikult toodetavad, tervislikud, naturaalsest toorainest, kiirelt valmivad ja/või koheselt tarbitavad. Samas kui võistkonnal on väga hea loovidee, kuid puudub kindlus, kas toode on tööstuslikult toodetav, tasub osaleda ikka – finalistid saavad oma ideid testida ning edasi arendada professionaalidest mentorite abiga.

Lihahäkaton koosneb kolmest etapist. Esimene etapp on ideede esitamine, mis kestab 7. veebruarini. Nende hulgast valib žürii välja kuni viis parimat. Teises etapis hakkavad finalistid koos mentoritega ja iseseisvalt oma tooteideid edasi arendama. See kestab 25. märtsini.

Kolmas etapp ehk lõpptoodete esitlemine ja parimate valimine toimub 31. märtsil. Olenevalt riigis valitsevast koroonaolukorrast, võib ajakava muutuda. Sellest antakse kõigile osalejatele ja osapooltele aegsasti teada.

Tagasi üles
Back