L, 9.12.2023

Tänasest saab energiatoetust taotleda kaubamajas ja piirkonnakeskustes

Tartu Postimees
Copy
Foto: Tartu linn

Tartus saab juba mitmendat nädalat energiatoetuse taotlust esitada elektroonselt, tänasest saab seda teha ka Tartu kaubamajas avatud teenindussaalis ja piirkonnakeskustes.

Tartu kaubamaja teisel korrusel asuv teenindussaal on avatud igal tööpäeval kell 10–18 ning toetuse taotlusi võtavad vastu ka kõik sotsiaal- ja tervishoiuosakonna piirkonnakeskused (Anne 44, Puiestee 13a, Rahu 15, Vaksali 14), seal on vastuvõtuajad E 15–18; T 13–16; K 8–12, N 9–12, R 9–12.

Elektroonselt alustati taotluste vastuvõttu juba detsembri teises pooles – seda saab teha Tartu linna portaali kaudu või e-blanketil täidetuna meiliaadressil energiatoetus@tartu.ee. 10. jaanuariks oli tartlastelt laekunud üle 400 toetuse taotluse.

Tartu abilinnapea Mihkel Lees kutsub linlasi võimaluse korral esitama dokumente elektroonselt. Lees lisas, et potentsiaalselt suur toetuse taotlejate arv vajab kannatlikku meelt nii taotluste taotlejatelt kui ka nende vormistajatelt. «Teeme kõik endast oleneva, et inimesed saaksid toetuse kätte maksimaalselt kiiresti,» sõnas Lees.

Energiakulude hüvitamiseks saab toetust taotleda tagasiulatuvalt viis kuud, st veebruaris 2022 saab taotleda toetust 2021. aasta septembri, oktoobri, novembri, detsembri ja/või jaanuari tarbimise alusel koostatud arvete osas. Linnavalitsus soovitab toetuse taotlejatel vaadata üle ja kokku koguda oma viie kuu energiaarved.

Otsus toetuse maksmise kohta tehakse 35 tööpäeva jooksul pärast kõigi dokumentide esitamist ning raha kantakse taotlejale üle seitsme tööpäeva jooksul pärast otsuse tegemist.

Tartu linnas on energiatoetust võimalik taotleda ainult Tartu linna registreeritud inimestel.

Kuidas taotleda energiatoetust

 • Energiatoetust saab taotleda üksnes enda rahvastikuregistrijärgsest elukohast, kuid tarbimiskoht võib asuda ka mõnes teises omavalitsuses.
 • Toetust saab taotleda alalise või peamise elukohaga seotud kulude hüvitamiseks (ainult ühe elukoha kulude alusel).
 • Esialgse info selle kohta, kas perel on võimalik toetust saada ja kui suur see võiks olla, annab rahandusministeeriumi väljatöötatud energiakulu hüvitamise kalkulaator.

Toetust saab küsida, kui sissetulek on

 • ühe täiskasvanud inimese kohta 1126 eurot,
 • iga järgmise vähemalt 14-aastase pereliikme kohta 563 eurot,
 • iga alla 14-aastase lapse kohta 338 eurot.
 • Näiteks: kahe täiskasvanu ja kahe lapsega pere (alla 14-aastased) – 2365 eurot.
 • Peredele hüvitatakse 80 protsenti arvetel toodud energia koguhinnast, mis ületab elektril 120 eurot MWh (12 senti kWh), gaasil 49 eurot MWh (4,9 senti kWh) ning kaugküttel alates 78 eurot MWh (7,8 senti kWh).
 • Toetust on võimalik taotleda tagasiulatuvalt viis kuud, st veebruaris 2022 saab taotleda toetust 2021. aasta septembri, oktoobri, novembri, detsembri ja/või jaanuari tarbimise alusel koostatud arvete kohta. Tartu linnavalitsus soovitab tingimustele vastavatel toetusetaotlejatel vaadata üle ja koguda kokku oma viie kuu energiaarved.
 • Toetuse maksmise kohta tehakse otsus 35 tööpäeva jooksul pärast kõigi dokumentide esitamist. Toetus kantakse taotlejale üle seitsme tööpäeva jooksul pärast otsuse tegemist.
 • Tartu linnavalitsus on avanud elanike nõustamiseks infotelefoni 1789 ja meiliaadressi energiatoetus@tartu.ee.
 • Tartus saab juba praegu taotlust esitada elektrooniliselt Tartu linnaportaali kaudu või e-blanketil täidetuna meiliaadressil energiatoetus@tartu.ee.
 • 11. jaanuarist on Tartu linnavalitsusel kavas avada energiatoetuse taotluste vastuvõtt Tartu kaubamaja (Riia 1) teise korruse teenindussaalis, mis on avatud igal tööpäeval kell 10–18. Lisaks võetakse taotlusi vastu sotsiaal- ja tervishoiuosakonna piirkonnakeskustes (Anne 44, Puiestee 13a, Rahu 15, Vaksali 14) E 15–18, T 13–16, K 8–12, N ja R 9–12.
 • Rohkem infot energiakulude hüvitamise kohta leiab linna kodulehelt www.tartu.ee/energiatoetus.

Allikas: Tartu linnavalitsus

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles